ניו אורלינס מינתה את אלווין ג'נטרי למאמנה

עוזרו של קר בווריירס חתם ל-4 שנים: "לא יכול לחכות לתחילת העבודה"

אור זיו
אור זיו  31.05.15 - 09:02
ג'נטרי. מביא פילוסופיה התקפית (getty)
ג'נטרי. מביא פילוסופיה התקפית (getty)
תחילת כתבה

בזו אחר זו, משרות המאמנים הפנויות ב-NBA מתחילות להיתפס. ניו אורלינס פליקאנס הודיעה רשמית כי אלווין ג'נטרי, עוזרו של סטיב קר בגולדן סטייט, נבחר להפוך למאמנה החדש של הקבוצה. לפי דיווח בארה"ב, הוא חתם על חוזה לארבע שנים ב"ביג איזי" בשווי של 13.75 מיליון דולר.

ג'נטרי בן ה-60 אימן בארבע קבוצות שונות בעברו - מיאמי, דטרויט, הקליפרס ופיניקס, שם הג'נרל מנג'ר שלו היה קר. הוא ידוע כמאמן בעל סגנון התקפי במיוחד, והוא הועדף על פני מועמדים הגנתיים יותר כג'ף ואן גאנדי, טום ת'יבודו ופרד הויברג, שכנראה יתמנה בשיקגו.

"זה כבוד אמיתי עבורי לקבל את ההזדמנות להדריך את הפליקאנס כמאמן הראשי, ולא יכול לחכות לתחילת העבודה", אמר ג'נטרי בהודעה הרשמית. הוא ייכנס לתפקידו החדש רק לאחר שסדרת הגמר של הווריירס נגד קליבלנד תסתיים.

ג'נטרי מחליף את מונטי וויליאמס, שלמרות שהוליך את ניו אורלינס לפלייאוף העונה (שם הודח ע"י ג'נטרי והווריירס), רשם מאזן של 221:173. עם זאת, גם הרקורד של ג'נטרי לא מלהיב - ב-12 עונות בליגה הטובה בעולם, הוא סיים עם מאזן חיובי רק ארבע פעמים, והעפיל לפלייאוף פעמיים בלבד.

"אני שמח במיוחד עבור אלווין ומאחל לו הצלחה באתגר החדש שלו", מסר קר, "הייתה לו השפעה ענקית על ההצלחה של הקבוצה שלנו העונה ובאופן אישי, היה מכריע בהתפתחות שלי כמאמן".