בלאט: היו מי שרצו שלא נצליח, אבל אנחנו בגמר

מאמן קליבלנד: "נוח לנו להיות אנדרדוג. ארווינג? הוא עוד לא בכושר מלא"

אור זיו
אור זיו  01.06.15 - 09:56
תחילת כתבה

זה לא יכול להתחיל כבר? גמר ה-NBA בין קליבלנד לגולדן סטייט ייצא לדרך בלילה שבין חמישי לשישי (4:00, ישיר ב-5SPORT), ובינתיים שתי הקבוצות ממשיכות בהכנות.

  • בין חמישי לשישי ב-4:00, ישיר ב-5SPORT: גולדן סטייט-קליבלנד

בזמן שסטיב קר הבהיר שלדעתו קליי תומפסון יתאושש בזמן מזעזוע המוח ויעלה למשחק מספר 1, סימן השאלה בקאבלירס הוא סביב קיירי ארווינג. הרכז, שסובל מפציעות טורדניות ברגל ובברך, ערך אימון חלקי הלילה.

דייויד בלאט התייחס למצב הפצועים בסגל, ובמיוחד לארווינג: "המצב די בסדר. אנחנו מנסים לגרום לכמה שיותר שחקנים להתקרב ל-100 אחוז. כמובן שאנחנו מקווים שקיירי יגיע לסדרה במצב הטוב ביותר שאפשר. הוא עדיין לא בכושר שהוא היה בו לפני הפציעה בכף הרגל ובברך, אך לאט ובטוח הוא עושה התקדמות".

בגלל הפציעה של ארווינג, מת'יו דלאבדובה עשוי לשחק תפקיד משמעותי בסדרה. בלאט (שוב) החמיא לאוסטרלי, עם אנלוגיה מעניינת: "הוא מסוג הבחורים שאפשר לזרוק לכל סיטואציה. אני בטוח שהם לא היו עושים דבר כזה, אבל אם ההורים שלו היו זורקים אותו לבריכה לפני שהוא ידע לשחות, הוא היה שוחה חזה, חתירה וגב לפני שהייתם שמים לב שהוא בכלל שם. הוא פשוט בחור כזה".

המאמן נשאל אם יש משהו ספציפי אצל הווריירס שהוא נערך לקראתו: "מן הסתם הייתה להם עונה נהדרת, והם היו טובים בשני צידי המשחק. יש קווי דמיון לקבוצות אחרות, ויש גם דברים שהם עושים כל כך טוב יותר מיריבות אחרות, שאי אפשר לערוך השוואות. באופן טבעי יש גם את בעיית הסגל, יש להם שחקנים שלאחרים אין. זה בהחלט נלקח בחשבון".

"אם אנחנו האנדרדוג, זה טוב", סיכם בלאט, "אין לנו בעיה עם כך. זה לא עניין של אגו, זה יותר עניין של הכנה. אני חושב שהיינו אנדרדוג כל העונה, לא בגלל שלא היו לנו את היכולות, אלא כי אנשים רצו לראות אותנו נכשלים. אנחנו בגמר ואנחנו שייכים לכאן, בלי ספק. נופיע ליום חמישי, אני מבטיח לכם".