לברון: לאב יעשה עונה אדירה, ישוב לאולסטאר

פורוורד הקאבס פתח את העונה נהדר. בלאט: הוא אקטיבי, הקרדיט מגיע לו

אור זיו
אור זיו  29.10.15 - 10:46
תחילת כתבה

לפני חצי שנה, פריקת כתף במשחק מספר 4 של סדרת הסיבוב הראשון בפלייאוף סיימה לקווין לאב את עונת הבכורה בקליבלנד. הוא עבר ניתוח, צפה מהצד בחבריו מפסידים בגמר ותהה האם כדאי לו להישאר בקבוצה. הפאוור פורוורד חזר לקאבלירס בסופו של דבר, ואחרי שני משחקים בעונה החדשה, נראה שהוא נולד מחדש.

הצגה ראשונה: קליבלנד דרסה 76:106 את ממפיס
http://nba.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.403.199191.html

לאב כיכב הלילה (בין רביעי לחמישי) ב-76:106 הענק של הקאבס על ממפיס בחוץ. גם בהפסד לשיקגו הוא היה מצוין, ואחרי חבלי הלידה אשתקד נראה שהוא מוכן לשחזר את היכולת שהפכה אותו לסופרסטאר.

“קווין הולך להיות במרכז הפוקוס שלנו”, סיפר לברון ג’יימס, “הוא הולך לעשות עונה אדירה, ויחזור לסטאטוס של שחקן אולסטאר. הוא נמצא במוקד ההתקפה שלנו. אני יודע שאני יכול להשיג את הנקודות שלי כשאני צריך, אבל אני רוצה שקווין יהיה אגרסיבי כמו שהוא היה היום, וכשהוא מוריד ריבאונדים ברמה הזו, גם הזריקות ייכנסו לו בצורה אוטומטית. אני מצפה ממנו לדברים גדולים העונה, הוא יחזור לעשות מה שהוא עשה במינסוטה”.

גם דייויד בלאט פירגן לביג-מן, שסיים עם 17 נקודות ו-13 ריבאונדים בטנסי: “כבר אמרתי שהוא היה מאוד אקטיבי בכל מה שקשור לכושר הגופני. מבחינת השיקום הוא לא היה יכול להתחיל לעשות עבודה שכוללת מגע עד לפני כמה שבועות. לכן מבחינת קצב המשחק, זה טבעי שהוא יהיה קצת בפיגור. אבל אני לא חושב שזה מה שראינו הערב. לא רק שהוא היה פעיל, הוא גם היה מאוד יעיל והוא שיחק שני משחקים ממש טובים אחרי תקופה ארוכה בחוץ. מגיע לו הרבה קרדיט”.

לאב עצמו סיפר מה הוא הבטיח ללברון בשיחה המפורסמת ביניהם שהובילה להישארותו: “פשוט שאני יכול לעשות יותר. אני חושב שהוא כבר ידע את זה. מאז אני חושב שכולם באמת לקחו צעד קדימה ושאלו מה הם יכולים לעשות יותר במסגרת התפקידים שלהם. אני מרגש הרבה יותר בנוח כרגע”.

נקודת אור נוספת אצל הקאבס היא הספסל. אם העומק היווה בעיה עבור בלאט בעונה שעברה במקרים רבים, הפעם נראה שלקבוצה שלו יש הרבה יותר שחקנים שמסוגלים לתרום. גם בלי קיירי ארווינג ואימאן שאמפרט - שבגלל הפציעות שלהם הוקפצו מו וויליאמס וג’יי.אר סמית’ לחמישייה - שחקני הספסל של קליבלנד קלעו 50 נקודות הלילה.

“יכול להיות שזה שיא חדש עבורנו, לפחות מאז שאני הגעתי. הם היו נהדרים, פשוט נהדרים”, אמר בלאט. גם לברון מרוצה: “קואץ’ הולך לסבול מבעיות טובות, במיוחד כששאמפ וקיי יחזרו. יש לנו 12 שחקנים שכבר שיחקו דקות משמעותיות עבורנו, ואז אתה מוסיף את מו וויליאמס וריצ’רד ג’פרסון - יש עומק גדול כל כך, שאף אחד לא חייב לשחק יותר מדי דקות. קואץ’ יכול להרגיש בטוח עם כל מי שעל המגרש”.