כך בלאט והקאבס הסתבכו בגלל פסק זמן. "טעות רעה"

עוזריו של המאמן פעלו בניגוד להוראותיו, השופט התבלבל וקליבלנד נכנעה אחרי שמונה ניצחונות. בלאט: "לא קיבלנו הזדמנות לנצח, למרבה הצער". לברון: "זאת כבר היסטוריה"

אור זיו
אור זיו  15.11.15 - 11:40
תחילת כתבה

ההפסד הראשון של קליבלנד אחרי שמונה ניצחונות לא הגיע בלי אירוע מעורר מחלוקת, שהעסיק את אנשי הקבוצה גם אחרי המשחק. במצב של שוויון, 7.4 שניות לסיום ההארכה הראשונה במילווקי, שריקה בלתי מכוונת של השופט מנעה מהקאבלירס לרוץ להתקפה מהירה ואילצה אותם לקחת פסק זמן. החבורה של דייויד בלאט לא הצליחה לקלוע, והפסידה בהארכה השנייה 108:105.

לפי חוקי ה-NBA, רק אחד מחמשת השחקנים על הפרקט או המאמן הראשי מורשים להזמין פסק זמן. מצלמות הטלוויזיה הראו כי לפחות חמישה אנשים של הקאבס - קווין לאב, מו וויליאמס, עוזרי המאמן לארי דרו וג’ים בוילאן ומאמן הכושר סטיבן ספיירו - מסמנים לטיים-אאוט מהספסל. אלא שהשופט היה אמור להתעלם מהבקשה שלהם. הוא שרק, מנע מלברון ג’יימס לצאת להתקפת מעבר נוחה, והקינג הטיח את הכדור ברצפה בכעס.

"שרקתי 7.4 שניות לסוף כי במהלך המעקב שלי אחר המהלך, שמעתי מהצד את הספסל של קליבלנד מבקש פסק זמן", הסביר השופט, מארק דייויס, "הענקתי להם אותו, ואז הסתכלתי על המאמן הראשי דייויד בלאט והבנתי שלא הוא ביקש אותו. ביצעתי שריקה לא מכוונת".

לברון הסביר מה הייתה ההוראה שקיבל מבלאט: "קואץ’ אמר שאם נשיג עצירה, אז לדחוף קדימה, כי הם אולי יצפו מאיתנו לקחת פסק זמן. השגנו את העצירה, דלי (מת’יו דלאבדובה) קלט את הריבאונד, מסר לי וכבר התחלתי לטוס קדימה, ואז הייתה שריקה בלתי מכוונת, אז אני מניח שהם שמעו מישהו מבקש פסק זמן. אני יודע מה החוקים, רק המאמן יכול לבקש פסק זמן, וקואץ’ בלאט לא ביקש פסק זמן, אז אתם יודעים, זו כבר היסטוריה".

"השופט אמר שהוא שזו הייתה שריקה בלתי מכוונת, מה עוד אני יכול להוסיף על כך? הוא לא אמר שום דבר אחר, רק שריקה בלתי מכוונת",  סיפר בלאט מה הוסבר לו ע”י השופט, ושיתף מה הוא רצה לבצע במהלך אם לא הייתה נשמעת שריקה: "התכוננו לכך שהם כנראה ירגעו קצת, אז החלטנו לדחוף את הכדור ולא קיבלנו את ההזדמנות הזו, למרבה הצער. כולם עושים טעויות, אבל זו הייתה טעות רעה".

למרות השגיאה של השופט, קינג ג’יימס דואג יותר לטעויות שביצעה הקבוצה שלו: "הענקנו לעצמנו סיכוי לנצח, אבל 20 איבודי כדור שהובילו ל-26 נקודות במשחק חוץ זה לא רכיבים לניצחון. הכנסנו את עצמנו לבור. איפשרנו להם לקחת 15 ריבאונדים בהתקפה, ולמעשה 8 מתוכם הגיעו לפני הפסק זמן הראשון במשחק, כך שאנחנו חייבים לדאוג לכדור טוב יותר במשחקי חוץ, וזה כולל אותי. היו לי 7 מאיבודי הכדור, זה כמעט יחס של 1 ל-1 עם האסיסטים, וזה לא טוב לקבוצה שלנו".