הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משפט העונה: אפקט דוראנט על הליגה

ברכות, קווין דוראנט. הרסת את ה-NBA. וכמו שאומרים: שברת - שילמת. אז מה החלק של לברון, מי הקורבן הגדול בסיפור ומה יקרה עכשיו? ערן סורוקה עם נקודת מבט קצת שונה

ערן סורוקה
ערן סורוקה  14.06.17 - 17:10

- מדינת NBA נגד קווין וויין דוראנט, תיק מספר 6517161GSW -

(השופט א' סילבר נכנס. כולם עומדים. מתיישבים)

התובע: ובכן, אנו נמצאים כאן כדי להעמיד לדין פומבי את הבוג... הקאפק... הכדורסלן קווין דו...

השופט: רק מהו שמך, אדוני? אני מתקשה לזהות אותך עם הבגדים האלה, כובע הצמר ומשקפי השמש.

התובע: זה לא רלוונטי כרגע! ...מר דוראנט, אתה מואשם בסעיפים הבאים: הריסת ה-NBA, החרבת התחרותיות, פגיעה בתיירות באוקלהומה סיטי, מניעת דיונים אינסופיים על לברון נגד מייקל ג'ורדן, ניפוץ שיאים והחלפתם בהישגים בלתי שבירים, וכמובן, אובדן הכנסות של עשרות מיליוני דולרים לליגה, עד כדי כך שתקרת השכר בעונה הבאה עשויה להיות נמוכה יותר מהצפי בשל מיעוט משחקים. מודה באשמה?

דוראנט: מודה בעובדות, לא באשמה.

התובע: תודה כבר באשמה, יא חתיכת קאפק-

הסניגור: אובג'קשן! אדוני השופט, שמי דריימונד ג'מאל גרין סניור, ראש צוות ההגנה, ואם יורשה לי, גם ראש צוות ההגנה של העונה. ואם יורשה לי, גם ראש צוות ההגנה של העונה הטובה ביותר בכל ה...

סילבר: הנקודה ברורה, תמשיך.

הסניגור: ובכן, איני מבין על סמך מה הועלו כאן הטענות הנלוזות נגד מרשי. אחרי משחק 7 וההפסד הכואב לקליבלנד, בו חסר לנו ללא ספק שחקן שמסוגל לקחת את לברון באחד על אחד, ישבתי ברכבי והתקשרתי למר דוראנט. מר דוראנט קיבל החלטה בוגרת, הגיונית ורציונלית לגמרי – הבנאדם כבר תשע עונות בליגה, הגיע רק פעם אחת לגמר, ושיחק עם חתיכת איד...

התובע: אובג'קשן!

השופט: ההתנגדות התקבלה. בלי ביטויים כאלה בבקשה.

הסניגור: בכל מקרה, כאשר באנו אליו לדבר איתו בהמפטונס, הסברנו לו שאנחנו הקבוצה היחידה שגם יכולה לקחת אותו לפסגה, וגם תתן לו מקום משלו לנצוץ ולשגשג. אני חושב שההחלטה השתלמה לכל הצדדים – עובדה, הרייטינג בשמיים, שושלת חדשה נולדה, ולשחקן ההתקפה הכי משוכלל בעולם יש סוף סוף טבעת משלו, ודרך משלו להגיד 'שלום, אני אלוף, ומי אתה?'.

התובע: אבקש לזמן לדוכן את העד הראשון מטעם התביעה, ל' ר' ג'יימס.

ג'יימס: כבוד השופט, חבר מושבעים נכבד. אני הייתי אמור להיות השחקן הגדול בכל הזמנים, עד שהמפלצת הזו נוצרה בגולדן סטייט. טיילתי במזרח יותר זמן מצעיר ישראלי אחרי צבא, צברתי מנוחה שאמורה להספיק לכל בן אנוש, אבל אז הגיע הגמר, ולא משנה מה עשיתי, זה לא עזר. הוא והחברים שלו גורמים למשחק להיראות כמו 70 דקות, לא כמו 48. אין לי אוויר. רבותיי, אני פונה ללב שלכם – אני כבר לא ילד, בחורף הקרוב אהיה בן 33. אם אתם רוצים דיונים על גדולה היסטורית מול ג'ורדן, אי אפשר להכניס אליהם בן אדם שהפסיד בחמש סדרות גמר. אני דורש את התערבותכם המיידית.

הסניגור: וכעת לחקירה נגדית, או כמו שקורא לזה העד המוביל שלנו – קרוסאובר. (לברון ממלמל בכעס). מר ג'יימס, אתה בעצמך התחלת את טרנד הסופר-טימס של כוכבים שבוחרים לשחק אחד עם השני. מודה?

ג'יימס: מעולם לא עשיתי דבר כזה!

הסניגור: אוי, מעניין. בדיוק יש לי כאן וידאו (על המסך: "אני לוקח את כישוריי לסאות' ביץ'... לא אליפות אחת, לא שתיים, לא שלוש...")

ג'יימס (אחרי שתיקה ארוכה): הייתי צעיר, הייתי צריך את הכסף... וההכרה. והיוקרה. והטבעות. ראיתם איזה שחקנים היו לידי אז? מישהו כאן חושב שאפשר לקחת אליפות כשהסייד-קיק שלך הוא מו וויליאמס? כשאתה משחק עם דלונטה ווסט ואנדרסון ורז'או? אם לא הייתי הולך למיאמי, הייתי נשאר חסר אליפות לנצח!

הסניגור: נדמה לי שהאדם על דוכן הנאשמים יכול לומר את אותו הדבר, רבותיי. חקירת עד התביעה הסתיימה. כעת אבקש לזמן את העד מטעם ההגנה, וורדל ס' קרי.

ג'יימס (מגחך): באותו משפט המילים 'קרי' והגנה...

קרי: לא, כי קיירי אירווינג זה גארי פייטון בשיאו...

השופט: שקט באולם! מר קרי, הבמה שלך.

קרי: חבר מושבעים נכבד, אני הייתי האלפא דוג של קבוצת העונה הרגילה הטובה בהיסטוריה, ו-MVP פעמיים ברציפות. לא היה קורבן גדול יותר על הנייר ממני, מהצטרפות של הנאשם לקבוצתי. הוא לקח ממני זריקות, תרגילים, את ההובלה במאני טיים. אף אחד בכלל לא דיבר עליי בדיוני MVP העונה, ובידיי ראיות לכך שאף חשבו שאני אוברייטד. אצטט את קולין קאוהרד, רק במארס האחרון: 'תראו מה קרה לסטף קרי – סדרת גמר רעה, ביקש עוד סופרסטאר, הפך מיד לשחקן השני בטיבו בקבוצה, כשהסופרסטאר נפצע הוא לא מצליח לסחוב את הקבוצה. אגיד זאת כך: סטף קרי הוא שחקן כדורסל טוב מאוד, אבל הערכנו אותו יותר מדי ככוכב שסוחב מועדון'.
ועדיין, אין לי בעיה שדוראנט הגיע, כי כזה אני, כי כאלה אנחנו: האגו שלנו בקבוצה קטן, כולם יכולים להתקיים כאן בשלווה ובנחת, אנחנו מניעים כדור וסומכים זה על זה. בנים של שחקני עבר, בחירה 35 בדראפט, איש מערות גאורגי, בדיחת רשת, אדם שאיבד את ברכיו, קשיש שרודף אחרי טבעת, רוקי מנבאדה. כולנו משחקים בהרמוניה, One nation under coach Kerr. וחוץ מזה, אתם ראיתם מה קרה לדוראנט בשנים האחרונות. לא כאב לכם הלב לראות אותו זוכה לסטיגמות לא מוצדקות, לא ממצה את הפוטנציאל, בעודו נאלץ להסתפק בפירורי כדורים לצד האגו...

התובע (מוריד בזעם את משקפי השמש, הכובע והצעיף הוורוד): שתוק!

סילבר: ר... ראסל ווסטברוק? אתה התובע?

ווסטברוק (בקול רועד): מה בסך הכל רציתי? קבוצה משלי. עונת טריפל דאבל. משהו שכולם ידברו עליו לנצח. הישג שאי אפשר לשבור... שמונה שנים שיחקנו יחד, וכולכם אמרתם שהכדור צריך להיות אצלו, אבל משהו לא נתן לי לשחרר, לתת לו את רוב התהילה. כנראה שזה החומר ממנו אני עשוי.

תבינו אותי: עכשיו, אף אחד לא זוכר את עונת הטריפל דאבל. מדברים רק על הקבוצות הגדולות בכל הזמנים והפלייאוף הטוב ביותר ועל איך הוא השפיל את לברון ובלה בלה בלה. איתי הוא בחיים לא היה יכול להגיע להישגים כאלה; באוקלהומה סיטי תמיד העדפנו לקדש את הפרט, לבנות סגלים לטווח קצר, ללכת אליי בתרגילי בידוד – ובסוף נתקענו ללא רכז מחליף, או עם סמול פורוורד שלא מסוגל לקלוע מהעונשין.

ומה אני אמור לעשות היום? להביט מהצד? אתם חושבים שכיף לראות "הנזירות בלוז" במקום כדורסל ברמה הכי גבוהה שיש? כן, על המסך וופי גולדברג, אבל בסלולרי אני מחובר לקליפים ביו-טיוב. אמרתי לעצמי שהדרך היחידה להגיע שוב למצב שבו אפשר לנצח אותו היא להגיד לו... See you in court.

דוראנט: ראסל, אני מבין את כאבך, אבל הייתי חייב לעשות מה שטוב לעצמי ולקריירה שלי... כמוך. תראה איפה אני עכשיו. כל העולם מכיר בגדולתי, יש לי MVP ראשון בסדרת גמר, ואני צעיר מלברון ב-4 שנים. אם תרצה לנצח אותי, אתה תמיד מוזמן לחבור לכמה כוכבים... בהנחה שמישהו מהם ירצה לשחק איתך.

ווסטברוק: אתה ממש מרושע, אתה יודע?

דוראנט: יותר מרושע מאשר לעשות 7 מ-21 מהשדה במשחק שביעי כשאני קולע ב-52 אחוז מהשדה וזורק פחות ממך?

(רעש של מהומה באולם)

השופט: מה קרה?

התובע: נדמה לי שעד התביעה המרכזי נעלם... אולי עמיתי המלומד כאן יכול להוסיף פרטים.

טירון לו (חיוור): אנ... אני לא יודע. לברון יצא מכאן עצבני, ואמר רק משפט אחד - 'נמאס לי. עכשיו תורי ללכת לעשות כמה טלפונים'.