"כשדוראנט שולח לך 'שמח שאתה מגיע' זה שווה הכל"

עומרי כספי עדיין מעכל את החתימה בווריירס ואומר: "יש לי הזדמנות לעשות דברים יפים ובעזרת השם לזכות בתואר. הם רואים אותי כחלק מהעתיד של הקבוצה. מתרגש מהמצב"

רועי גלדסטון  05.07.17 - 17:20
תחילת כתבה

בספורט הישראלי התעוררו הבוקר ושפשפו טוב טוב את העיניים. עמרי כספי, הנציג היחיד שלו ב-NBA, זכה לאות הערכה גדול, כשהוחתם לעונה על ידי אלופת הליגה, גולדן סטייט ווריירס. הפורוורד, שנמצא בארץ ומתכונן לפתיחת האימונים לאליפות אירופה, סיפר על שיחת הטלפון שהפכה אותו לחבר לקבוצה של סטף קרי, קווין דוראנט וקליי תומפסון.

"אנחנו מדברים כבר כמה ימים", סיפר כספי, "אני שמח שהקבוצה סימנה אותי כאחת המטרות שהוא רוצים בפגרה הזו. תהיה לי הזדמנות טובה לעבוד קשה, להוכיח את עצמי, לזכות באמון של צוות המאמנים ולהתברג ברוטציה. מתרגש מהמצב. "לא הייתה יותר מדי התלבטות. ברגע שאתה מדבר עם קבוצה בסדר גודל, ההתרגשות גדולה. אני צריך עוד לנסוע לסן פרנסיסקו, לעבור את הבדיקות ולחתום על החוזה. "יש עוד הרבה עבודה לפני. אני מתרגש להתחיל. אם זה היה מתחיל מחר בבוקר, זה היה מצוין".

כספי מקווה שיצליח להפוך לשחקן לגיטימי ברוטציה של האלופה: "עברתי שנה עם פציעה בתאומים, שבירת אצבע, מאמן שלא האמין בי. הדברים לא היו תלויים בי. אם הייתי בא אחרי שנת שיא, לא בטוח שזה היה יכול להסתדר. יש לי הזדמנות לעשות דברים יפים עם קבוצה שהיא במרכז הבמה ובעזרת השם לזכות באליפות. "זו קבוצה שמשחקת כדורסל שוטף, של מסירות, כדורסל מנצח. זה הכדורסל הטוב בעולם. זה יכול להתאים לצורת המשחק שלי וזו אחת הסיבות שרציתי ללכת לשם".

כספי סיפר על הרגע בו קיבל את שיחת הטלפון המיוחלת: "ב-00:01 שעון ניו יורק הבעלים של הקבוצה התקשר ואמר לי שאני שיחת הטלפון הראשונה שלו, זה שווה הכל. הם רואים אותי כחלק מהעתיד של הקבוצה וזה דחף אותי לכיוון הזה. הייתי בקשר עם הצוות המקצועי. כשקווין דוראנט שולח לך 'בוקר טוב, אני שמח שאתה מצטרף' זה שווה הכל. קרי עוד לא שלח לי SMS. "סטיב קר שלח לי שהוא שמח ומתרגש. שאני מצטרף לאלופת העולם בכדורסל".

לצד כספי התאמן גם גל מקל, שסיפר על ההתרגשות הגדולה לראות את חברו מקבל הזדמנות כזו: "מדהים. מאוד מאושר ומתרגש בשביל עומרי. הזדמנות מדהימה. מגיע לו. בקריירה של שחקן יש עליות וירידות, מזל וחוסר מזל ואני מקווה שהעונה הקרובה תהיה יותר טובה מהעונה שעברה. זה חלום. זו חוויה מטורפת. זו אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה, אבל אני בטוח שהוא ימצא את הדרך לתרום ולהשפיע כי הוא כזה. אני חולם כבר על טבעת".