הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אולדריג': "לא אבקר בבית הלבן אם נזכה באליפות"

כוכב סן אנטוניו ביקר בישראל, בדרך האותנטית האופיינית לו. בראיון בלעדי הוא ביקר את דונלד טראמפ ("לתקוף ככה את לברון זה נורא"), התייחס לעבודה תחת גרג פופוביץ' ("לקח צעד אחורה"), התחמק מסוגיית קוואי והתרשם מארץ הקודש: "המקום הזה הדהים אותי"

גבריאל היידו ודניאל זילברשטיין  18.08.18 - 09:02

בעידן בו כל כך הרבה כוכבים ב-NBA משתייכים ל"דור האינסטגרם", למרקוס אולדריג' הוא עוף מוזר. האותנטיות בה ביקר הסנטר/פורוורד בן ה-33 השבוע בישראל, בלי להחצין את עצמו במלאכותיות למצלמה, מאפיינת אותו לאורך כל הקריירה. אולדריג' סייר בכותל המערבי ובעיר העתיקה, טבל בים המלח, וישב לראיון בלעדי עם ערוץ הספורט.

"אין לי מה להגיד על זה", מיהר להתחמק אולדריג' כשנשאל על עזיבתו של קוואי לנארד בטרייד, "זה עסק, הספרס השיגו מה שרצו מזה". בשנים האחרונות, מאז הצטרף לסן אנטוניו, נדרש הביג מן לשנות את משחקו על רקע המהפך הסגנוני ברחבי הליגה: "זה לא אידיאלי עבורי. אני אוהב את הסגנון אולד סקול, סנטר דומיננטי, פאוור פורוורד דומיננטי, שאתה יכול לשחק עליהם בצבע. אבל אני חושב שהתברכתי שאני יכול להתאים את המשחק שלי לסגנון החדש של כדורסל למעלה ולמטה, פיק אנד רול וסמול בול".

אולדריג' אף ביקש לעזוב את הספרס בטרייד לפני כשנה, אבל מספר על העבודה שעשה עם המאמן גרג פופוביץ': "כל הקרדיט מגיע לפופ. הוא אמר שיש לו חזון למשחק שלי, והחזון הזה היה שונה ממה שהייתי כשחקן וממה שרציתי להיות. הוא לקח צעד אחורה ונתן לי לשחק את המשחק שלי ולהיות עצמי, וראו את זה".

נושא אחר שמעסיק כוכבים רבים בספורט האמריקאי הוא כמובן הנשיא דונלד טראמפ, והביקורת האחרונה שלו על לברון ג'יימס - דווקא על רקע פרויקט מעורר השראה שלו בעיר הולדתו, אקרון, בו פתח בית ספר יסודי - הכעיסה גם את אולדריג': "אני מצנזר את עצמי כי אני במצלמה, אבל זה שטויות. פופ מאוד פתוח בנושא ואני מכבד אותו בגלל זה. הוא מביע את עמדותיו ועומד מאחוריהן. זה שטויות, יש מישהו כמו לברון ג'יימס שפותח בית ספר כדי לעזור לילדים ולקהילה, כדי שיתקדמו בחיים ויקבלו חינוך טוב יותר. זה מדהים. איך מישהו יכול לצייץ או להגיד משהו שלילי על מישהו שבונה פלטפורמה מדהימה שכולנו היינו בונים אם היינו יכולים? ה-NBA זו משפחה ולתקוף אותו על שעשה דבר מדהים, זה נורא. אם באמת נזכה בעונה הבאה באליפות, אני לא אלך לבית הלבן".