קרלייל: "דונצ'יץ' חסר פחד ויודע להתעלות"

מאמן דאלאס התמוגג מההצגה של הרוקי הסלובני במאני טיים מול יוסטון. דונצ'יץ': "אני מרגיש הכי נוח בדקות האלה". ד'אנטוני: "הוא היה גדול עלינו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.18 - 10:30
תחילת כתבה

לוקה דונצ'יץ' כבר הראה בכמה הזדמנויות לאורך הקריירה הקצרה שלו עד כמה הוא מיוחד, אבל הלילה (בין שבת לראשון) הגיע שיא חדש. דאלאס אירחה את יוסטון המאכזבת, שהובילה 94:102 עם שלוש דקות על השעון, לפני שהמופע של הרוקי יצא לדרך.

תוך פחות משתי דקות, הוא ביצע ריצת 0:11 אישית, כולל שלוש שלשות, האחרונה שבהן סטפ-בק יפהפה על חשבון קלינט קאפלה האומלל. זה הספיק כדי להעביר את היתרון למאבס, בדרך ל-104:107 גדול בסיום. זו הייתה ריצת ה-0:11 הרביעית העונה בליגה של שחקן בודד והראשונה עבור רוקי כלשהו מאז קיירי אירווינג.

מאמן דאלאס, ריק קרלייל, ידע בסיום: "זה היה מיוחד. זה די ברור שלוקה יודע להתעלות ברגעים הגדולים. הוא חסר פחד. לא רואים שחקנים כאלה בכל יום. אלה היו דקות מיוחדות מאוד. הוא חקן צעיר ונהדר שממשיך להשתפר כל הזמן. יש לו רקע לא שגרתי. הוא שיחק בהמון משחקים מקצועניים במשך שנים ולמד לאורך הזמן שהמשחק לא נגמר אף פעם. יש לחלק מהשחקנים שבאים מחוץ לארצות הברית רקע ייחודי ובאופן כללי, רוב השחקנים שמגיעים ל-NBA לא משחקים את אותה כמות דקות שהוא שיחק בשנים האחרונות. הוא היה ברגעים הכי גדולים, היה ה-MVP באירופה ובגלל זה קל לו יותר להתרגל".

דונצ'יץ' לא הבריק לאורך רוב המשחק וסיים עם 21 נקודות, 11 מתוכן כאמור באותם רגעי שיא. הוא אמר: "לא שיחקתי טוב במיוחד. המשחק שלי לא שטף בכלל. אבל אני מקבל ביטחון בדקות הסיום של המשחקים. אני מרגיש הכי נוח בדקות האלה".

בצד המפסיד, מייק ד'אנטוני והרוקטס כבר סופרים שבעה הפסדים בתשעה משחקים ומסתבכים מאוד במערב. המאמן לא מתייאש: "אני חושב ששיחקנו טוב בסך הכל ואלה החדשות הטובות. אם נמשיך לשחק עם אותה אינטנסיביות, ננצח הרבה משחקים. יחד עם זאת, דונצ'יץ' היה גדול עלינו בדקות הסיום".

הדפס