דונצ'יץ': באולמות של מכבי, פנר ופאו האווירה הכי טובה

הסלובני של דאלאס היה מרכז העניינים בסשן התקשורת הראשון בסוף שבוע האולסטאר: "מרגיש נהדר להיות פה". וגם: האירוע שהוא הכי מחכה לו ומי ייקח את תחרות השלשות?

עידו גור וגיל ברק, שליחינו לארה"ב  15.02.19 - 19:01
תחילת כתבה

עד לפני שנה לוקה דונצ'יץ' עוד הקפיץ בהיכל מנורה מבטחים והראה כמה פוטנציאל טמון בו לעיני אלפי אוהדי מכבי ת"א. מאז הוא הספיק להיבחר בדראפט, לפרוץ בסערה ל-NBA ולהפוך לרוקי המדובר ביותר בליגה הטובה בעולם. כעת, הסלובני בן ה-19 (כן, הוא עדיין בן עשרה) הוא חלק מאירועי האולסטאר, כאשר ישתתף במשחק הכוכבים העולים ולאחר מכן בתחרות הכישורים. שמועה עקשנית גם גורסת שהוא עשוי להיות מוקפץ למשחק האולסטאר עצמו, אם אנתוני דייויס לא יהיה כשיר מבחינה בריאותית.

עוד קודם לכן, הוא השתתף בסשן התקשורת המסורתי וענה לשאלות העיתונאים, וגם לאלה של ערוץ הספורט. "לא צפיתי להצליח בשלב כל כך מוקדם. לא צפיתי ליותר מדי. אני מופתע קצת", אמר על כך שהפך לכוכב כמעט באופן מיידי, על האולסטאר הראשון שלו הוסיף: "מרגיש נהדר רק להיות פה. החוויה הראשונה שלי פה. אני ממש מתרגש".

דונצ'יץ' סיפר גם כי הוא הכי מחכה להתמודד עם הסנטר של דנבר, ניקולה יוקיץ', בתחרות הכישורים, בגלל ששניהם אקס יוגוסלבים ולגבי התחרות שלשות, הוא בטוח שדירק נוביצקי יוכל לקחת את התואר, אם הוא יצליח לזרוק את כל הכדורים ב-60 שניות.

אמנם עברו כמה חודשים מאז, אבל דונצ'יץ' לא שכח את התקופה ששיחק ביורוליג, וכשנשאל באיזה אולם הכי אהב לשחק, מלבד זה של ריאל מדריד, ענה תשובה שתעלה חיוך על פניהם של אוהדי מכבי ת"א: "אני יכול להגיד שהאולמות הכי קשים הם של פנאתינייקוס, פנרבחצ'ה ומכבי ת"א". ומי לדעתו יכול לעשות את הקפיצה מהיורוליג לחמישייה בליגה הטובה בעולם: "יש הרבה שחקנים. יול, אנתוני רנדולף וקלאת'ס".