אבדיה נבחר ל-MVP של "כדורסל ללא גבולות"

צפו. הגארד לערוץ הספורט: האולסטאר? נותן מוטיבציה אדירה

עידו גור וגיל ברק, שליחינו לארה"ב  17.02.19 - 21:04

תגיות: NBAדני אבדיה

תחילת כתבה

מה עוד ניתן לומר על דני אבדיה? הכישרון בן ה-18 של מכבי תל אביב ונבחרת העתודה רשם הערב (ראשון) הישג מרשים כשנבחר ל-MVP של טורניר "כדורסל ללא גבולות" היוקרתי, בו מציגים הצעירים המבטיחים בעולם את הכישורים שלהם כחלק מחגיגת האולסטאר.

הגארד הישראלי סחט מחמאות מהסקאוטים ובלט לצד 63 נערים ונערות בני 16 עד 18 שנבחרו מ-31 מדינות כדי להשתתף במחנה המשותף של ה-NBA ופיב"א, שנערך בשארלוט בימים האחרונים. ביניהם היו 39 שחקנים, שמולם חלקם אבדיה התמודד בטורניר הנוער של היורוליג, בו מכבי ת"א הפסידה לריאל מדריד במשחק על העלייה לפיינל פור.

אבדיה שחוזים כי ייבחר במקום ה-18 של דראפט 2020, נבחר למצטיין של "כדורסל ללא גבולות" למרות שקבוצתו לא הגיעה לגמר הטורניר. הוא היה ברמה משלו לאורך הטורניר והתבלט בזכות הבגרות במשחק שלו, ניהול המשחק והפירגון לשחקנים אחרים. הגארד קיבל את הפרס ממארק טייטום, סגנו של אדם סילבר, הקומישינר של ה-NBA ולפני חלוקת הפרסים, הג'נרל מנג'ר של טורונטו, מסאי אוג'ירי, נאם בפני השחקנים.

אבדיה שלווה לאורך הטורניר על ידי שלושת הסוכנים שלו ואביו, קיבל מחמאות לא רק מסקאוטים, אלא גם מנציג לוס אנג'לס לייקרס. "כדורסל ללא גבולות" היה הפעילות האחרונה של ה-NBA בכל הנוגע לכישרונות כשמעכשיו המעקב יהיה של הקבוצות בליגה הטובה בעולם. ההזדמנות הבאה של אבדיה להרשים תהיה באליפות אירופה לנבחרות עתודה.

"זה היה מסע עמוס מאוד", אמר אבדיה לשליח ערוץ הספורט לשארלוט, "אנשים שלא נמצאים פה לא יכולים להבין את העומס בו אנו נמצאים - אנחנו קמים בבוקר ותפוסים יום אחרי יום. התהליך הזה קשה מאוד, אנחנו משתדלים לעשות את המיטב כאן, אבל זה לא תמיד פשוט. לא תמיד אתה מכיר את השחקנים האחרים, כל אחד נלחם בשביל עצמו וקשה לחלוק את הכדור, אבל אני לא מתעסק בזה. אני עושה את העבודה שלי ומשתף את כולם. אני משתדל ליהנות פה וסה"כ זו חוויה נהדרת".

אבדיה הוסיף: "זו לא הפעם הראשונה שאני נמצא בסביבה גדולה עם הרבה אנשים גדולים. אני יודע לבודד מה שקורה מחוץ למגרש וחושב שעשיתי עבודה טובה בזה". על האולסטאר אמר הגארד: "זה נותן לי מוטיבציה אדירה לראות את תרבות הספורט של האמריקאים - איך שהם ממלאים את האולם, האווירה והמסך העצום באמצע האולם. אני מכוון להגיע הכי רחוק וזו הבמה הכי רחוקה, אבל בינתיים יש לי עוד קצת דרך לא קצרה לעשות, אני אתאמן קשה ומקווה לעשות את זה. בינתיים אני מתרכז במכבי ת"א, רוצה להגיד תודה לאנשים שהיו איתי פה שזה אתם, הסוכנים שלי ואבא שלי שליווה אותי מישראל".