דוראנט ותומפסון להטו מול הקליפרס, 1:3 לגולדן סטייט

שני הכוכבים קלעו 33 ו-31 נקודות בהתאמה וחיפו על משחק חלש יחסית של סטף קרי (12 נקודות ב-3 מ-14 מהשדה). גילג'ס-אלכסנדר הוביל את LA, שנמצאת על סף הדחה, עם 25

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.19 - 01:11
תחילת כתבה

מתקרבת לשלב הבא. גולדן סטייט ניצחה 105:113 את לוס אנג'לס קליפרס, ועלתה ל-1:3 בסדרה. הווריירס, שהפסידו את המשחק השני בבית, קרובים להבטיח עליה לחצי גמר המערב. המשחק היה צמוד ברובו, והמארחת אף עלתה ליתרון ברבע האחרון, אך בדקות המכריעות הניסיון של האלופה בא לידי ביטוי, והיא הצליחה לצאת עם ידה על העליונה.

קלעו לגולדן סטייט: קווין דוראנט (7 ריבאונדים ו-6 אסיסטים) 33 נקודות, קליי תומפסון 32, סטפן קרי (10 אסיסטים ו-7 ריבאונדים) 12, דריימונד גרין (9 ריבאונדים ו-5 אסיסטים) ואנדרה איגואדלה 10 כ"א, אנדרו בוגוט 8, אלפונזו מקיני 4, קבון לוני וג'ורדן בל 2 כ"א.

קלעו לקליפרס: שי גילג'ס-אלכסנדר 25, דנילו גאלינרי 16, פטריק בברלי (10 ריבאונדים ו-5 אסיסטים) ולו וויליאמס 12 כ"א, מונטרזל הארל 10, לנדרי שאמט 9, ג'רום רובינסון 7, ווילסון צ'נדלר 6, גארט טמפל 2.

קווין דוראנט שבלט ברבע האחרון, וקליי תומפסון הובילו את קלעי גולדן סטייט והוליכו אותה לניצחון החשוב, לעומתם, סטפן קרי סבל ממשחק חלש באופן יחסי, כשסיים עם 1 מ-9 מטווח השלוש, אך גם הוא לא הפריע לניצחון של הווריירס.

אצל המארחת, שקיוותה להשוות את הסדרה ולהשאיר לעצמה סיכוי טוב לעלות, בלטו שי גילג'ס-אלכסנדר, שלהט ברבע הראשון עם 14 נקודות, דנילו גאלינרי ופטריק בברלי שהתקרב לטריפל דאבל.

בלילה שבין רביעי לחמישי ב-5:30, תארח האלופה את הקליפרס למשחק 5, בו היא תקווה לסיים את הסיפור ולעלות לשלב הבא, שם היא צפויה לפגוש את ג'יימס הארדן ויוסטון, שמובילה 0:3 בסדרה על יוטה.

מהלך המשחק
הקליפרס התחילו עם שי גילג'ס-אלכסנדר, לאנדרי שאמט, פטריק בברלי, דנילו גאלינרי, וג'מייקל גרין בחמישייה. גולדן סטייט עלתה עם סטפן קרי, קליי תומפסון, דריימונד גרין, קווין דוראנט ואנדרו בוגוט.

המשחק נפתח בצורה שוויונית, כששתי הקבוצות לא הצליחו לייצר בריחה. מי שבלט בדקות הראשונות בקליפרס, היה הרוקי שי גילג'ס-אלכסנדר, שקלע 14 מתוך ה-17 הראשונות של קבוצתו. מן העבר השני, היה זה קליי תומפסון, שקלע 17 נקודות, והוליך את קבוצתו ליתרון בסוף הרבע. 22:32 לווריירס בסיום הרבע.

הרבע השני נפתח בריצת 0:11 של הקליפרס, שהשוותה את התוצאה ל-35:35 אחרי 4 דקות. מי שהוביל את הריצה היה ג'רום רובינסון, שקלע 7 נקודות רצופות. אך למרות המאמץ של החבורה מל.א, קליי תומפסון לא התכוון לעצור, והוא סיים את המחצית עם 27 נקודות. קווין דוראנט, שהוביל את האלופה לניצחון במשחק 3, המשיך את יכולתו הטובה, ובזכות 19 נקודות, עזר לקבוצתו לפתוח פער של שמונה נקודות בסוף הרבע השני. 54:62 לגולדן סטייט בירידה להפסקה.

הקליפרס פתחו טוב את המחצית השנייה, ובזכות שלשה של שאמט, הם הצליחו לעלות ליתרון ראשון מאז הובילו בפתיחת המשחק 3:4. גילג'ס-אלכסנדר המשיך את משחקו הטוב, כשקלע 9 נקודות ברבע. מנגד, גולדן סטייט נראו הרבה פחות טוב מאשר המחצית הראשונה, וקליי תומפסון לא הצליח לשים נקודות על הלוח ברבע. קווין דוראנט וסטפן קרי חיפו עליו, והשאירו את האלופה במשחק. 87:84 לגולדן סטייט בסיום הרבע השלישי.

ברבע האחרון תומפסון חזר לתפקד, כשכבר אחרי שלוש דקות הוא קלע 5 נקודות, והעלה את הווריירס ליתרון 8. בהמשך הרבע הקבוצות החליפו סלים, אך היתרון נשאר פחות או יותר על כנו. שלשה של דוראנט, שתי דקות לסיום העלתה את האלופה ל-100:111, ולמעשה הכריעה את המשחק. בסיום 105:113 לגולדן סטייט, שעולה ל-1:3 בסדרה.