הקריזות של מג'יק, השקרים של פלינקה: הלכלוך בלייקרס יוצא בענק

עובדי המועדון חלקו עם ESPN סיפורים מטרידים על יחסי העבודה של אגדת העבר ועל מקרה בו ה-GM טען שהפגיש בין קובי בראיינט להית' לדג'ר, אחרי מותו של השחקן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.05.19 - 05:53
שנתיים איומות. פלינקה ומג'יק (צילום: Meg Oliphant/Getty Images)
שנתיים איומות. פלינקה ומג'יק (צילום: Meg Oliphant/Getty Images)
תחילת כתבה

מהרגע בו מג'יק ג'ונסון הפתיע את עולם הכדורסל ועזב את תפקידו כנשיא לוס אנג'לס לייקרס לענייני כדורסל, דקות ספורות לפני משחק סיום העונה של הקבוצה, זו הייתה רק שאלה של זמן עד שכתבה ארוכה ומפורטת תצוץ בתקשורת האמריקאית ועמה כל הסיפורים מהשנתיים הדי גרועות של אגדת העבר בתפקיד ובעיקר מהעונה החולפת, בה הקבוצה התרסקה לחלוטין למרות שהצליחה להנחית את לברון ג'יימס.

ובכן, הכתבה הזו הגיעה ועל החתום אפשר למצוא את בקסטר הולמס, הכתב המוערך של ESPN, שבמשך יותר מ-6,500 מילים פירט וחשף שלל סיפורים מטרידים וסיטואציות הזויות מהשנים האחרונות בלייקרס, גם על מג'יק וגם על הג'נרל מנג'ר של הקבוצה, רוב פלינקה, לגביו אמר ג'ונסון לאחרונה כי תקע סכינים בגבו.

הולמס מביא ציטוטים רבים, אך כולם בעילום שם. בין היתר, שחקן עבר של הלייקרס טוען כי "פאקינג בית משוגעים שם" ומג'יק את פלינקה סופגים אש מכל עבר על חוסר היכולת שלהם לשלוט בסוכן העוצמתי של לברון, ריץ' פול. כך למשל, פול הורשה לטוס עם הקבוצה למשחק חוץ, הגיע לאימונים בעונה שעברה כדי "לעשות סקאוטינג על המאמן לוק וולטון לקראת הצטרפות אפשרית של לברון" על פי גורמים בצוות האימון ובאופן כללי, קיבל הרבה יותר מדי כוח, כמו במקרה קנטביוס קולדוול פופ, שבמקום להיות מושעה או להיחתך כאשר נכנס לכלא, המשיך להתאמן ולשחק עם הקבוצה בזכות אישור מיוחד. הכל כדי לא להרגיז את פול, סוכנו של KCP, כדי שלברון יגיע. סוכנים אחרים בליגה טענו כי לא ישלחו את השחקנים הצעירים שלהם ללייקרס מחשש שלברון ופול יפתו אותם להצטרף לסוכנות קלאץ'.

לגבי ג'ונסון, עובדים רבים טענו כי הוא התנהל בצורה לא מקצועית ומאיימת, מיעט להגיע למשרדי הקבוצה וכשכן עשה זאת, "אי אפשר היה לדעת אם נקבל את מג'יק או את ארווין באותו יום", לדבריהם. אחת העובדות הוותיקות של המועדון התפטרה אחרי למעלה משני עשורים בעקבות התמוטטות עצבים, שהחלה לאחר שג'ונסון זימן אותה למשרדו ונזף בה קשות בשל טעות שביצעה. כמעט 40 אחוז מעובדי המועדון עזבו בשנתיים בהן מג'יק ופלינקה החזיקו יחד בתפקידיהם.

בין היתר, העובדים סיפרו כי בשיחה הראשונה שלהם עם מג'יק הוא הצביע על משרדו ואמר: "יש לי אלף קורות חיים שם, של אנשים שרוצים לעבוד בלייקרס. אם זה לא מתאים לכם, תלכו ואמצא מישהו אחר". העובדים הוסיפו: "בתקשורת רואים מג'יק אחד, אבל במציאות הוא אדם אחר".

ביקורות רבות נוספות הופנו לעבר השניים על הסגל שבנו העונה: "חשבנו לעצמנו 'מה לעזאזל קורה פה? לא יהיו לנו קלעים ואנחנו גם לוקחים כל שחקן בעייתי בשוק'", סיפרו אנשים בצוות המקצועי של הקבוצה. פלינקה גם הואשם בכך שהנוכחות שלו באסיפות הקבוצה לפני ובמחציות המשחקים, משהו שלא קיים ב-NBA, פגעה ביכולת של השחקנים להביע את דעותיהם ובכלל, שהוא התערב במקומות בהם GM לא אמור להתערב.

גם הסיפור הביזארי מכולם נשמר לפליקנה לבדו. על פי הולמס, אנשים במועדון אמרו שאהבתו של פליקנה לספר סיפורים מובילה אותו במקרים רבים ל"חוסר כנות, במקרה הטוב". כאשר דווין ג'ונסון, AKA "דה רוק", הגיע במרץ 2018 לאימון הלייקרס כדי לדבר עם השחקנים, פלינקה הצטרף לשיחה והחל לספר סיפור על הלקוח המפורסם ביותר שלו מימיו כסוכן שחקנים, קובי בראיינט.

"הייתה פעם אחת בה קובי, שעבדתי איתו במשך 18 שנים, עמד לשחקן במדיסון סקוור גארדן ובדיוק ראה את הסרט של באטמן, 'האביר האפל'. הוא אמר לי 'היי, תארגן לי ארוחת ערב עם הית' לדג'ר', כי הוא חשב שהית' היה כל כך מחובר לתפקיד. 'אני רוצה לדעת איך הוא עשה את זה, מנטלית', קובי אמר לי. אז הוא נפגש עם הית' לארוחת ערב והם דיברו על איך להתחבר לתפקידים וקובי השתמש בחלק מהשיחה הזו במשחק ההוא מול הניקס".

אלא ש"האביר האפל" יצא לאקרנים ביולי 2008 והביקור המדובר של הלייקרס בניו יורק היה בפברואר 2009. הית' לדג'ר מת בינואר 2008 ואחד המקורות של הולמס במהלך כתיבת הכתבה הבהיר שארוחת ערב כזו מעולם לא התקיימה.