צפו בפציעה של קאזינס. גרין: "קשה לי"

בוגי עלול להחמיץ את כל העונה. קר: "כולנו שבורים"

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  16.08.19 - 06:58
תחילת כתבה

הגורל האכזר הכה בדמרכוס קאזינס בפעם השלישית תוך 19 חודשים בלבד. בינואר 2018, דווקא אחרי שנדמה היה שהשילוב בינו לבין אנתוני דייויס מתחיל לעבוד היטב בניו אורלינס, בוגי נחת רע בשניות הסיום של ניצחון על יוסטון וסבל מקרע באכילס.

הוא חזר למגרשים אחרי כמעט שנה שלמה, הפעם כשחקן גולדן סטייט והשתתף לראשונה בקריירה בפלייאוף, אך כבר במשחק השני שם נפגע מול הקליפרס ושב לפעילות רק בסדרת הגמר, בה הווריירס החסרים הפסידו (למרות יכולת נהדרת שלו בניצחון במשחק 2).

הקיץ, קאזינס הצטרף לקבוצה המרתקת של הלייקרס, עם לברון ג'יימס כמובן ועם דייויס. ביום שני, קאזינס השתתף במשחקון באימון בלאס וגאס לקראת העונה החדשה ונפצע בברכו ואתמול (חמישי), התפרסמו החדשות ומיד אחריהן גם האישור הכואב: קרע ברצועה הצולבת של ברך שמאל. בסרטון שפורסם מרגע הפציעה אפשר לראות את קאזינס עושה את דרכו לסל, מועד ומיד אוחז את הברך, בעוד שחקנים אחרים על הפרקט תופסים את ראשם.

קאזינס יעבור ניתוח בקרוב ועדיין אין לו לוח זמנים לקראת המשך הדרך, אך סוכנו ג'ף שוורץ הודה כי הסנטר עלול להחמיץ את העונה כולה.

החדשות על הפציעה החדשה של בוגי התקבלו בהלם במהלך האימון שערכה נבחרת ארצות הברית, המתכוננת לאליפות העולם, במתחם של הלייקרס ב-LA. חברו של קאזינס לווריירס אשתקד, דריימונד גרין, הגיע לביקור באימון ונראה המום: "אני מאוד עצוב. אחת התקוות שלי העונה הייתה שדמרכוס יחזור להשמיד את כולם, יראה איזה שחקן אדיר הוא ויקבל את מה שהוא שווה. אז הפציעה הזו... אין לי מילים. אין לי מה להגיד. זה ממש כואב לי".

גרין הוסיף: "ראיתי אותו בשבוע שעבר והוא נראה רזה מאוד, כמו בימי קנטאקי. אני יודע כמה עבודה הוא השקיע ועם הפציעה הזו... מה הלאה? הוא עבד כל כך קשה. אני מאחל לו את הטוב ביותר ואתמוך בו כמה שאוכל. הוא עשה את כל הדרך ממוביל, אלבמה. ה-NBA קשה מאוד, וקשה להישאר בה, אבל הוא עשה דרך ארוכה. אם הוא הצליח לעשות את זה, הוא יכול לעשות הכל".

סטיב קר, עוזר מאמן הנבחרת, שהדריך את קאזינס בעונה שעברה, הוסיף: "אני שבור בשביל דמרכוס, היו לו כמה שנים מהגיהנום. כולנו מרוסקים מזה. פציעות הן חלק מהמשחק, אבל כשמדברים על שחקן שמתמודד עם שתיים מהפציעות הכי מפחידות שיש לכדורסלן, אכילס וקרע ברצועה, שכל אחת מהן משאירה אותך בחוץ לעונה שלמה... ולהתמודד עם כל זה תוך זמן קצר כל כך, זה משהו שלא נשמע. איזו מכה עבורו ועבור הלייקרס. הוא יצטרך לעכל הכל ולהתחיל מהתחלה".

שחקן הנבחרת קייל קוזמה, שאמור היה לשתף פעולה עם הסנטר העונה, אמר: "זה חוסר מזל משווע עבור בחור כמו דמרקוס, כי אפשר לראות בדרך בה הוא נלחם בכל פציעה עד כמה הוא אוהב כדורסל. הוא היה אמור להיות חלק גדול ממה שרצינו לעשו העונה".