"מאכזב": הסיפור שמאחורי הקנס של הקליפרס

ריברס יצא נגד הליגה. הכוכב ביקר: "בריאותי חשובה מהכסף"

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.11.19 - 11:51
תחילת כתבה

משחקי הלילה ב-NBA סיפקו כמה סיפורים מעניינים: החזרה של קוואי לנארד אחרי משחק בחוץ, הקאמבק של קמבה ווקר לשארלוט וההצגה של ג'ימי באטלר, שהפך לשחקן הראשון מאז עידן לברון שקולע מעל 30 נקודות עבור מיאמי במחצית. אבל יש סיפור אחד שמשאיר אבק לכל השאר, ותתפלאו, גם הוא קשור לקוואי.

אז נכון, קוואי חזר הלילה למגרשים וסיפק את הסחורה, אבל רגע לפני המשחק קברניטי הליגה הוציאו הודעה רשמית לפיה הקליפרס ייקנסו ב-50 אלף דולר בעקבות היעדרותו. הסיבה: "חוסר העקביות" בדיווחים של דוק ריברס על מצב בריאותו של הכוכב. "הוא מרגיש טוב", הסביר המאמן הוותיק. "אבל הוא מרגיש טוב בזכות הדרך בה התנהלנו, ואנחנו מתכוונים להמשיך בדרך הזו. אין פה יותר מדי דאגות, אבל אנחנו רוצים להיות בטוחים. קוואי כבר הצהיר שהוא מעולם לא הרגיש טוב יותר, תפקידנו הוא לדאוג שהמצב ישאר כזה".

למעשה, ראשי הליגה קיבלו את העובדה שקוואי פצוע ולכן הוא נעדר, אבל לא קיבלו את ההצרה הפומבית של דוק ריברס על כך שלנארד בריא לחלוטין. אדריאן ווז'נרובסקי, כתב ה-NBA הבכיר מכולם, סיפר על נקודת מבטו של הכוכב עצמו. לטענתו, קוואי מעוניין לשמור את המידע אודות מצבו הרפואי פרטי, מה שמתנגש עם העובדה שהקליפרס מחוייבים לחשוף את פרטי הפציעה על פי חוקי הליגה. ריברס מצידו ניסה לתמוך בכוכב שלו, אך זה עלה לו בסכום נכבד.

קוואי אמר על המקרה: "זה היה מפתיע, אבל זה לא משנה הרבה. אני לא בחור שקורא דברים בתקשורת. אנחנו הולכים לנהל את זה בצורה הכי טובה שאפשר כדי לשמור על בריאותי, וזה הדבר החשוב ביותר. דוק ריברס? אני בצד שלו. אני שחקן הקליפרס וזה המאמן שלי. זה פשוט מאכזב שזו הייתה התגובה. זה מרגיש שהם רוצים ששחקנים ישחקו למרות שהם לא מוכנים".

בינתיים, הסאגה הזו לא מנעה מריברס וקוואי לבצע קאמבק מרשים מול פורטלנד ולחזור למסלול הניצחונות. קוואי סיפק עוד תצוגת יחיד של 27 נקודות ו-13 ריבאונדים, כאשר 15 מהנקודות שלו היו ברבע האחרון. למעשה, קוואי מוביל את הליגה בנקודות ברבע האחרון עם 13.5 נקודות בממוצע. אבל זה לא הדבר המרשים היחיד. הגנתית, הכוכב וחבריו עצרו את את הצמד לשל פורטלנד, ליליארד את מקולום, על 0 מ-8 ברבע האחרון, ונתנו אות לריברס לחגוג ניצחון 900 בקריירה.