"מה שמצופה ממנהיג": בראדלי ביל בשיאו

בהיעדרו של וול, הכוכב תופס את המושכות ושובר שיא אחר שיא

כפיר שקד
כפיר שקד  16.11.19 - 13:49
תחילת כתבה

פציעתו האכזרית של ג'ון וול בגיד האכילס באמצע העונה הייתה פנצ'ר ענקי עבור השאיפות של הוויזארדס. הגארד המוכשר, שהוביל את קבוצתו בנקודות ואסיסטים, הוא הפנים של הפרנצ'ייז. עבור וושינגטון משמעות היעדרותו של וול לא הייתה מקצועית בלבד, היא גם הותירה את הקבוצה לפרק זמן לא מוגדר ללא המנהיג המובהק שלה.

ועדיין, למרות פתיחת עונה צולעת (7 הפסדים מ-9 המשחקים הראשונים), בוושינגטון יש סיבה אחת טובה להיות מעודדים. נכון לעכשיו, בראדלי ביל מצליח להוביל את הוויזארדס בגאון ולהיכנס משחק אחרי משחק לנעליים הגדולות שהשאיר לו חברו לקו האחורי. 44 נקודות קלע ביל הלילה (בין שישי לשבת) בניצחון החוץ של הוויזארדס על מינסוטה 116:137. בדיוק אותה כמות שהפגיז רק שתי יממות קודם לכן בהפסד הצמוד לסלטיקס הלוהטים.

10 האסיסטים שצירף להופעה שלו מול הטימברוולבס הכניסו את ביל להיסטוריה של הקבוצה מעיר הבירה. ביל הפך לשחקן הראשון בתולדות הוויזארדס שקולע 40 נקודות ומוסר לפחות 10 אסיסטים שלוש פעמים (עקף את גילברט ארינס ואת ג'ון וול עם פעמיים כ"א).

מאמן וושינגטון, סקוט ברוקס, שהתמוגג ממשחק ההגנה של קבוצתו, ולא נותר אדיש לשיא הקריירה של הפורוורד הפנטסטי, מוריץ ווגנר, שעלה מהספסל וצלף 30 נקודות ב-13 מ-15 מהשדה, שכח לדבר על ביל בסיום, אך בכל זאת נשאל על הגארד הלוהט שלו. "שכחתי לגמרי מבראדלי. הוא תותח שפשוט עולה כל ערב ומשאיר את הלב על הפרקט", אמר ברוקס.

המאמן אף הוסיף את הזווית שלו להשפעה של ביל על הקבוצה: "כשהוא מתוסכל הוא מראה את זה לכולם וגורם להם להיות טובים יותר בשבילו. זה בדיוק מה שאנחנו רוצים שהמנהיג שלנו יעשה". ביל בן ה-26, שנהנה מפתיחת העונה הטובה בקריירה, מעמיד מספרים של 29.7 נקודות, 6.8 אסיסטים ו-4.6 ריבאונדים ונראה בדרך הבטוחה לבחירה שלישית ברציפות לאולסטאר.