ההישג של לברון וה"מחווה" של דייויס: הלייקרס דוהרים

ג'יימס הפך הלילה לרביעי בתולדות ה-NBA שחוצה את רף 33 אלף הנקודות, וריגש בסיום את אחד האוהדים. האולסטאר לצידו חזר לניו אורלינס ועשה היסטוריה במשחק הראשון מול האקסית: "צפו הרבה רגשות". וגם: העקיצה של קוזמה בעקבות הבוז שספג דייויס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.19 - 10:10
תחילת כתבה

המשחק של לוס אנג'לס לייקרס הלילה (בין רביעי לחמישי) אמנם עמד בסימן חזרתו של אנתוני דייויס לניו אורלינס, על ידה נבחר ראשון בדראפט 2012 ובמדיה שיחק את כל 7 שנותיו הראשונות ב-NBA. הכוכב בן ה-26 בהחלט נענה לאתגר וסיפק את הסחורה עם 41 נקודות בדרך לניצחון תשיעי ברציפות, אבל זה בהחלט לא היה ההישג האישי המרשים היחיד שנרשם.

לברון ג'יימס אמנם ניגן כינור שני לדייויס ב-110:114, אבל בכל זאת צלף 29 נקודות. שלוש מתוכן, 5:30 דקות לסיום, צירפו אותו למועדון 33 אלף הנקודות בקריירת ה-NBA, ורק שלושה בלבד עשו זאת לפניו. מקדימים אותו: כרים עבדול-ג'אבר, קארל מאלון וקובי בריאנט.

לברון העניק מיד אחרי הניצחון ראיון על הפרקט, ובאופן מפתיע משהו לא נשאל על ההישג האישי שלו. הוא כן התבקש להתייחס לחזרה של דייויס "הביתה" והגיב: "זו הייתה העבודה שלי להשיג עבורו את הניצחון פה, ידענו כמה זה משמעותי עבורו. הוא היה מדהים ברגעי ההכרעה, סיפק מהלכי מפתח בשני צדי המגרש. איך הוא בתור חבר לקבוצה? כל מה שיכולתי לבקש ויותר מזה. זה כבוד גדול לשחק איתו".

מעבר לכך, לברון גם ריגש את אחד האוהדים שהגיעו לצפות בו מקרוב, כאשר בסיום המשחק העניק את הנעליים ששיחק איתן לאחד הילדים שזיהה ביציע. אותו ילד, כפי שתוכלו לראות, התרגש מאוד מהמחווה.

 

ומה עם דייויס? הוא הפך לראשון בהיסטוריה שרושם משחק של 40+ נקודות במפגש ראשון עם האקסית (כן, עוד "סטטיסטיקה של אמריקנים"), ובסיום הודה: "צפו הרבה רגשות לפני המשחק וגם עכשיו זה מרגש. ניסיתי להרגיע את העצבים שלי ופשוט לשחק כדורסל. האווירה הייתה נהדרת, ואני שמח שהשגנו את הניצחון. אנחנו מנסים לעשות משהו מיוחד השנה, ואני חושב שהמועדון הציב את האנשים הנכונים לצידי ולצד לברון. אני אסיר תודה ללייקרס, הארגון קיבל אותי בצורה נהדרת".

בעוד האיש הגדול היה מעט דיפלומט, שכן הוא ספג שריקות בוז מהקהל שהיה לו בית, חברו לקבוצה, קייל קוזמה, עשה בשבילו את העבודה. "האוהדים של ניו אורלינס צריכים לשרוק בוז לקבוצה שלהם בכך שנתנו לדייויס להגיע ל-40 נקודות", עקץ קוזמה, ששימש אקס-פקטור פעם נוספת עם 16 נקודות, כולל 4 מ-4 מחוץ לקשת.