הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא עשה דבר מלבד לנצח": על סמכויות בלאט

סקאוטינג באירופה ו"חבל הצלה": העבודה של הישראלי בניקס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.12.19 - 10:46

שבוע עבר מאז מינויו היוקרתי של דייויד בלאט ל"יועץ מקצועי" בניו יורק ניקס ובארצות הברית עדיין מנסים לפענח מה יעשה בפועל המאמן לשעבר. ב"ניו יורק פוסט" פרסמו כתבת צבע מקיפה על בלאט, שבה ניסו להבין מה יהיה תפקידו בכוח, כאשר הכותרת היא, לא פחות ולא יותר: "סטיב מילס (הנשיא) בונה על דייויד בלאט שיציל לו את המשרה".

מילס, חברו הקרוב של בלאט מימי מכללת פרינסטון, נמצא על "קרח דק" ו"בפירוש מנסה להציל את משרתו בכך שהוא מציב סביבו אנשים עם ידע רב", כך כתב מארק ברמן. הוא הוסיף כי בלאט, שלאחרונה פרש מאימון, יסייע לו בצבירת הידע כי "הוא לא עשה דבר מלבד לנצח לאורך הקריירה שלו".

בכתבה, כאמור, דובר על הסמכויות של דייויד בלאט, אבל למען האמת, לא נאמר שום דבר קונקרטי. דווח כי הישראלי יהיה אמון על נושא הסקאוטינג של שחקנים באירופה, אולי יסייע בנושא פיתוח שחקנים וכן יחלק עצות למאמן מייק מילר, זאת כמובן מתוקף תפקידו כיועץ מקצועי. "אולי הוא יעזור לפתור את החידה שנקראת פרנק ניליקינה", כתב ברמן.

כמו כן, נכתב כי "לא מופרך שאם מייק מילר יסיים את תפקידו בסיום העונה, בלאט יהיה חלק מתהליך קבלת ההחלטות לקראת מינוי המאמן הבא". בלאט עצמו צוטט גם כן בכתבה, בקצרה: "אני מרגיש בר מזל, ושמח מאוד להיות בניקס".