סקנדל חדש: אמירה גזענית מסעירה את הקאבס

מאמן הקבוצה כינה את שחקניו THUGS בפליטת פה והתנצל

כפיר שקד
כפיר שקד  09.01.20 - 08:46
תחילת כתבה

סקנדל חדש בקליבלנד. אחרי ההתפוצצות המילולית של קווין לאב כלפי הג'נרל מנג'ר, קובי אלטמן, בשבת האחרונה, נכנסו באוהיו לסערה חדשה. במהלך סשן וידאו אחרי משחק ההפסד בדטרויט, אמש (רביעי) ,ניסה מאמן הקבוצה ג'ון בייליין להחמיא לשחקניו כשאמר להם: "אני שמח שאתם כבר לא משחקים כמו חבורה של בריונים (THUGS)". המונח  THUG, בתרגום חופשי מתייחס לבריון, אך מיוחס בארצות הברית לקבוצות צעירות של אפריקאים אמריקאים המקושרות לחבורות בעלות אופי פלילי, וההערה של בייליין נתפסה כפוגענית וגזענית.

שחקני קליבלנד, ברובם ממוצא אפריקאי אמריקאי, מיהרו לצאת מהחדר כשהם לא מאמינים למשמע אוזניהם ונראו מוטרדים מאוד מהמשפט המאוד לא פוליטיקלי קורקטית של המאמן. אלטמן ה-GM של הקאבס קיבל דיווח בנושא האמירה החמורה של בייליין ומיהר לזמן אותו לשיחת הבהרה. אחרי השיחה עם אלטמן, מיהר המאמן לבצע שיחות הבהרה בנוגע למילים שיצאו לו מהפה.

בייליין גם ניסה להסביר לרשת ESPN את פליטת הפה שלו, "לא הבנתי שאמרתי את המילה THUGS אבל מאוחר יותר הצוות שלי הסב את זה לתשומת ליבי, אז כנראה שזה נאמר", שיתף המאמן בן ה-66 שעבורו זוהי עונת הבכורה בליגה הטובה בעולם. "התכוונתי בכלל להגיד SLUGS (איטיים-עצלים). לא שיחקנו חזק לפני התקופה האחרונה ועכשיו אנחנו יותר טובים בזה. התכוונתי לזה כמחמאה. זה כל מה שרציתי להגיד", הוסיף בייליין, שלפי הדיווחים דיבר כבר עם שמונה משחקניו שגילו הבנה בנושא פליטת הפה המביכה.

בייליין חתם רק העונה על חוזה לחמש עונות בקבוצה מאוהיו ומתמודד עד כה עם כישלונות ותסכול גובר והולך שמגיע מצד הכוכב היחיד שנותר מתור הזהב של קליבלנד, קווין לאב. הקאבס מחזיקים במאזן 27:10 וממשיכים במאמצים לגייס כישרונות צעירים בתמורה לחוזהו הכבד של לאב. בייליין הגיע ל-NBA מאוניברסיטת מישיגן אחרי 40 שנות אימון במכללות.