"הוא חזק, הוא מהיר, הוא ה'גריק פריק'"

21 דקות בגן עדן ליאניס מול הניקס. וגם: ממה התרגש היווני?

כפיר שקד
כפיר שקד  15.01.20 - 09:33
תחילת כתבה

מה אתם מספיקים לעשות ב-21 דקות? לתלות כביסה? לאכול ארוחת צהריים מהירה? אולי לצפות בפרק של "חברים"? ובכן, ליאניס אנטטקופמו יש תשובה ברורה. לפנות בוקר (בין שלישי לרביעי), במהלך הניצחון הענק של מילווקי מול הניקס 102:128, היווני האדיר של הבאקס קלע 37 נקודות. ב-21 דקות בלבד(!), כשלרבע הרביעי הוא בכלל לא עולה.

"אני רק מנסה להיות אגרסיבי ולעשות מהלכים מהירים", סיפר יאניס שהפך לשחקן הראשון מאז 1982 להעמיד 37 נקודות ב-21 דקות או פחות. "כשאתה בתוך המשחק אתה לא שם לב כמה אתה קולע והכי חשוב שניצחנו. לא הייתי יורד לספסל אם לא היינו מובילים כבר ב-30 הפרש ברבע השלישי", סיכם אנטטקופמו ערב קצר וקולע (מאוד קולע). אר ג'יי בארט, הרוקי המוכשר של הניקס שסיים עם 22 נקודות בתבוסה של קבוצתו, לא הצליח להישאר אדיש להופעה המחשמלת של פורוורד מילווקי. "הוא מטורף", אמר בארט. "הוא חזק. הוא מהיר. הוא קשוח. הוא ה'גריק פריק'. הדברים שהוא יכול לעשות הם מדהימים. כרוקי בליגה הזאת אני רק מנסה למצוא דרך לנצח אחד כמוהו", סיכם בארט את המפגש החזיתי שלו עם היווני האדיר של הבאקס.

תצוגת התכלית התמציתית של יאניס הפכה אותו לשחקן בעל הכי הרבה משחקים בהם קלע 30+ נקודות בפחות מ-30 דקות, בעונה אחת, שבעה במספר, כאשר הוא שובר את השיוויון בינו סטף קרי שהעמיד שישה משחקים כאלה בעונת 15-16. מה שמדהים בשבירת השיא, היא שליאניס נותרו עוד 40 משחקים העונה להגדיל עוד יותר את הפער בינו לבין קרי.

ה'גריק פריק' עשה מול הניקס צעד נוסף בדרך להפיכתו לגדול קלעי הבאקס בכל הזמנים. הפורוורד העוצמתי הגיע ל-9,915 נקודות במדי הקבוצה מוויסקונסן ודחק את ג'וניור ברידג'מן האגדי למקום השמיני. קארים עבדול ג'אבר הוא הקלעי המוביל בהיסטוריה של הבאקס והפער בינו לבין יאניס עומד בסך הכל על 4,296 נקודות. עניין של שתי עונות בקצב הקליעות הנוכחי של אנטטקופמו.

נשארים עם היווני, אך בעניין אחר. ליאניס אנטטקומפו קרה מול ניו יורק משהו שלא קרה לו עד כה בקריירת ה-NBA המרשימה שלו. לראשונה, נעשתה על ה'גריק פריק' עבירה בעקבות זריקה מחוץ לקשת. בפעם האחרונה שזה קרה לכוכב של מילווקי, הוא עוד שיחק בליגה השנייה ביוון.

"זה מרגיש טוב", אמר יאניס על הרגע הנדיר בו נשלח לשלוש זריקות מהקו וקלע את שלושתן. "זאת פעם ראשונה זה קורה לי ב-NBA. זה קרה לי ביוון לפני שבע שנים. זה עשה לי את היום אבל זה משהו שהוא עוד קצת רחוק משיטת המשחק שלי עדיין. בואו נישאר צנועים", סיים ה-MVP המכהן, שבהתרגשות של ילד דיבר על דבר כל כך פשוט והראה כמה המשחק מרגש אותו. גם אנחנו מתרגשים ממנו.