שמועות שהפכו למציאות: מה קרה לדלונטה ווסט?

ניסיונות ההתאבדות כבר כנער, שמועות על רומן עם אמא של לברון ג'יימס ותקריות בלתי נגמרות. התיעוד הקשה לצפייה של דלונטה ווסט כהומלס מוכה ברחוב, לא הפתיע אף אחד. על תהילת עולם שחולפת, כוח הרסני של רשתות חברתיות ואדם שבאמצע. הסיפור המלא

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  21.01.20 - 12:36

תגיות: דלונטה ווסט

תחילת כתבה

הסיפור של דלונטה ווסט, שתועד הלילה (בין שני לשלישי) כשהוא הומלס ומוכה ברחוב, הוא תמרור אזהרה לנו, אלו שגולשים ברשתות החברתיות וגם ל-NBA כולה. זה סיפור שמעיד על הקלות שבה כוכב עולה במהירות וגם נופל במהירות, כי הוא פשוט לא בשל ללחץ של להיות מסוקר בליגה הטובה בעולם.

ווסט גדל בבית עני במיוחד, בלי אמצעים כלכליים או משפחה תומכת. הוא התחיל בתהום, אבל גם הגיע לגבהים שספק אם הוא האמין. מילדות הוא האמין שהכדורסל יכול להיות זה שיוציא אותו מהמעגל הבלתי נגמר של עוני ומחסור, אבל הוא היה גם הסיבה העיקרית לקריסה שלו.

כבר בגיל 12 הוא התמודד עם פציעה קשה ברגל שהשאירה אותו מחוץ לפרקט, כשאותה פציעה גרמה לו לדכדוך. כך, כשהוא בן 14 בלבד, ווסט ניסה להתאבד מספר פעמים ואף אושפז בבית חולים, כשטיפול ממושך היה זה שהציל אותו ממוות.

באותה תקופה, התחזקה האמונה שלו באלוהים, כשחקן העבר העיד שהאמונה שהיושב במרומים הוא זה שמכוון הכל, גרמה לו לשנות את ההסתכלות שלו על החיים ולצאת מהדיכאון שליווה אותו. כך, אחרי שהתאושש הוא החל לככב במכללות עד שנבחר במקום ה-24 בדראפט 2004 ע"י בוסטון. לאחר מכן שיחק עבור סיאטל עד שהגיע לקליבלנד של לברון ג'יימס.

ההתחלה הייתה מבטיחה עם אחוזים נהדרים מחוץ לקשת, אבל בתוך הקריירה הזאת המשבר הנפשי חזר והוא התמודד עם הפרעות נפשיות וגירושין שגרמו לו לנסיגה ביכולת. ב-2010 הגיע האירוע שלמעשה שינה את הקריירה שלו. ברשתות החברתיות עלו שמועות לפיהן הוא קיים רומן עם אימו של לברון ג'יימס. ווסט הכחיש, ג'יימס הכחיש, אבל לרשתות החברתיות זה לא באמת שינה, והחלה סערה סביבו, שהסתיימה בעזיבה שלו לדאלאס בשנה שלאחר מכן.

מאותו רגע כולם דיברו איתו רק על אותו רומן, ופחות על כדורסל וכך גם היכולת שלו הושפעה. ווסט נזרק מה-NBA, אף אחד לא נתן לו קרדיט והתקריות סביבו רק פורסמו שוב ושוב. ב-2011 הוא נתפס עם 3 אקדחים טעונים, כולל שאטגן אחד.

ווסט הסביר שהוא נוטל תרופות פסיכיאטריות כדי להתמודד עם לחצים וזה מה שגורם לו להתנהגות אלימה במיוחד, כשבהמשך הוא פרש והחל לעבוד בחנויות נוחות. ב-2016 הוא הסתובב ברחובות יוסטון כשהוא יחף, כאשר לאחר מכן היה מעורב בתקריות מחוץ למועדון חשפנות ומשחק כדורסל בעיר. אחיו של השחקן הודה כי דלונטה סובל מהפרעה דו קוטבית: "הוא לא משוגע, הוא לא עושה סמים. אני לא בטוח מה עובר בראשו אבל אני יכול להגיד שהוא בטוח. משפחתי מנסה לעזור לו למצוא את העזרה המקצועית הכי טובה שניתן".

רגע השיא בקריסה שלו הגיע הבוקר, כשפורסמו שני סרטוני וידאו מטרידים מאוד שהופצו ברשת. באחד מהם ווסט הופיע כשהוא שוכב על כביש מהיר ברחובות וושינגטון די.סי, כשהוא מוכה ע"י אדם זר, בעוד בסרטון השני הוא אזוק ומתושאל ע"י שוטרים על האירוע שעבר. הסיפור של ווסט מראה שוב את הכוח ההרסני של רשתות חברתיות וכן של תהילת ה-NBA, זו שלא כל אחד יודע להתמודד איתה. בסך הכל, ווסט קלע בקריירה שלו קלע בממוצע 9.6 נקודות וחילק 3.6 אסיסטים ב-432 משחקים על הפרקט בליגה הטובה בעולם, אבל כנראה שמה שיזכרו ממנו זה מה שקרה מחוץ אליו.

צפו בכתבה על חייו הטראגיים של דלונטה ווסט