ביום הזה ממש: מגי עם "טריפל דאבל גרוע"

צפו במופע הביזארי של הסנטר הענק מ-2011. סיפור אמיתי

כפיר שקד
כפיר שקד  15.03.20 - 13:53
תחילת כתבה

בוידאו למעלה: הדרך של ג'בייל מקגי לטריפל דאבל ההזוי והיחיד בקריירה שלו

אם  הפינה 'שאקטין-א-פול' הייתה קיימת לפני תשע שנים, ג'בייל מגי, כיום הסנטר העוצמתי של הלייקרס וכוכב קבע בפינת הפדיחות של שאקיל אוניל, היה מקבל בה עדיין הרבה מאוד פוקוס. במיוחד אחרי ה-15 במרץ, 2011. מגי קבע באותו לילה מוזר, לא פחות מטריפל דאבל, מרשים אך גרוע באותה נשימה מול שיקגו בולס, היום, בדיוק לפני תשע שנים, כשעוד התהדר במדי וושינגטון וויזארדס. למרות שורה סטטיסטית סופית של 11 נקודות, 12 ריבאונדים ו-12 (!) חסימות, קווין מקהייל ששידר את התבוסה 98:79 של הקבוצה מעיר הבירה קרא להופעה של מגי "נוראית" והגדיר את המושג "טריפל דאבל גרוע".

כמו כל טריפל דאבל בהיכל הבושה, גם זה של מגי היה צריך להינעל בדקות הסיום. הסנטר העצום, אז בן 23, התייחס לגארבג' טיים של המשחק שהוכרע מזמן לטובת הבולס כמשחק מספר 7 בסדרת הגמר של ה-NBA. אלא שבמקום לצלוף ללא הכרה מגי השלומיאל החל להטיח כדורים לכל עבר ולא הצליח לקלוע את הנקודות הנחוצות להשלמת הספרות הכפולות. בסופו של דבר, הצליח הענק לתפור דאנק מוגזם, 19 שניות לסיום ולקבוע את הטריפל דאבל הראשון והאחרון שלו לעת עתה בקריירה. אם הסיפור לא היה תלוש מהמציאות עד עכשיו, אחרי אותה הטבעה מפלצתית נתלה מגי על הטבעת וחטף עבירה טכנית על שהייה ממושכת. לסנטר, המתנשא לגובה של 2.13 מטר, לא היה ממש אכפת.

"השגתי טריפל דאבל", אמר מגי בשמחה בסיום ההפסד המביש לשיקגו בו קבוצתו קלעה רק 79 נקודות. "מי יכול להגיד שהוא שהשיג טריפל דאבל? אני לא באמת מוטרד בנוגע לשום דבר אחר", סיכם מי שכיום הוא הסנטר הפותח של הלייקרס, ערב ביזארי. את צוות השידור כל התופעה הצחיקה עד דמעות כאשר גם דקות אחרי סיום המשחק הם לא מצליחים לגרום להישג הסטטיסטי של מגי להראות רציני.

צפו בכל 12 החסימות של ג'בייל מגי מאותו משחק הזוי, היום, בדיוק לפני 9 שנים: