בלאט: "העתיד שלי? בסוף העונה הנוכחית הכל פתוח"

המצב בארה"ב ("מתחת לפני השטח אנשים מוטרדים"), התגובה של טראמפ ("מקווה שלא נשלם על זה מחיר יותר מדי גדול"), הגעגועים לארץ ("כרגע ישראל זה המקום להיות בו") והשפעות הקורונה ("לא הכי אופטימי לגבי המשך העונה"). אקס מכבי ת"א מדבר על הכל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.03.20 - 14:30

תגיות: דייויד בלאט

תחילת כתבה

העולם כבר חצה את קו 250 אלף הנדבקים ו-10,000 המתים מנגיף הקורונה, אבל בארה"ב אף אחד לא דמיין עד כמה המגפה הזאת תשפיע - והיא השפיעה. הרגע בו הכל החל לחלחל הרבה יותר עבור התושבים האמריקנים היה כאשר ב-NBA הודיעו על הקפאת הליגה עד להודעה חדשה. ה'ליגיונר' הישראלי שלנו משם, דייויד בלאט, היועץ המקצועי של ניו יורק ניקס, דיבר אמש (חמישי) בתכנית "מגרש פתוח" על המצב שם וגם על המצב הבריאותי שלו עצמו.

"לגמרי לא רגיל פה", הוא פתח. "אני מניח שכמו בישראל, היום יש מצב שרוב האנשים בבית בסוג של סגר כפי שהומלץ. רובם מקשיבים להוראות של להישאר מבודדים ולהתכנס כמה שפחות. אין פעילות במסעדות או ברים או פעילות חברתית כלשהי. הכל שקט ורגוע, כשמתחת לפני השטח אנשים קצת מוטרדים ומודאגים. יוצא מהבית? מעט, רק בשביל קצת ללכת ולהזיז את הרגליים, או כדי לקנות אוכל ומצרכים הכרחיים אחרים. אבל יותר מזה לא, אני עובד מהבית על פי הוראות הקבוצה שלנו וגם על פי הוראות ה-NBA. אי אפשר לעשות יותר מדי".

כשנשאל על התגובה של ארה"ב ושל הנשיא דונלד טראמפ למגפה, אמר: "פשוט איחרו לדעתי בתגובה פה. אני מקווה שלא נשלם על זה מחיר יותר מדי גדול. לאורך כל ההיסטוריה היהודים תמיד שמו בעדיפות ראשונה הנושא של הבריאות ושל היגיינה ודאגה לאומה, על מנת לשרוד את המגפות הכי גדולות בהיסטוריה. באיזהשהו מקום גם היום המדינה שלנו כנראה ידעה להגיב בצורה הכי טובה שאפשר. בטוח לא באופן מושלם, אבל הרבה יותר טוב מהרבה מקומות בעולם. לא זכור לי כזה מצב. לצערי אנחנו כנראה רק בתחילה של הדבר הזה. אבל אם יש מקום להיות בו, אז אני חושב שישראל זה המקום".

בלאט התייחס לגבי מצבו הבריאותי האישי, שכן הוא גם מתמודד עם מחלת הטרשת הנפוצה: "בלי כל קשר לווירוס אני כמובן מתמודד עם המצב שלי, מתמודד טוב. אבל כמו כולם אני כרגע עסוק בלהתגבר על האיום של המחלה הזאת. מקווה שכולם, לפחות כמה שאפשר, יצליחו לשמור על הבריאות ולדעת לעזור אחד לשני כמו שצריך. העתיד שלי? בסוף העונה הנוכחית הכל פתוח. יכול להיות שיהיה המשך למה שאני עושה, ויכול להיות שאמשיך לכיוונים אחרים. הכל לא ידוע, מטבע הדברים. נצטרך לחכות לאות. כיוון אחר חוץ מהכדורסל? כן, זה על הפרק. אני עצמי עוד לא החלטתי".

על העובדה שנשיא המועדון סטיב מילס פוטר מהניקס: "בגלל שהקבוצה עצמה עברה שינוי דרסטי, הרוב עומדים באותו מצב שאני נמצא בו, לא יודעים מה יהיה בהמשך בניו יורק. יש אפשרויות ואני מחכה לראות מה יתפתח. הזמן הזה יכול לפעול לטובתי על מנת להחליט מה הכי טוב".

כשנשאל מה דעתו על ההנהגה של אדם סילבר, ענה: "אני חושב שהעמדה והמסר שהוא שלח, הדרך הייתה מאד משמעותית, בכל מה שקשור לחינוך ולדוגמא שכן לקחת צעד אחורה ולשים את הבריאות ואת הכלל לפני ספורט כזה או אחר. אני חושב שהעמדה של ה-NBA השפיעה על הרבה אנשים, לא רק בספורט, ומגיע לסילבר ולליגה הרבה קרדיט על כך".

בלאט התייחס לרעיון שהוא יוכל לייצג את ישראל בצורה אחרת: "דיברתי עם לא מעט אנשים, גם מיוזמתי וגם מיוזמתם. מברך על כך שיש אנשים שחושבים שאני יכול לעזור למדינה ולאנשים. היו לי שיחות ומקווה שעוד ימשיכו לבוא, שאולי זה יעזור לי לעזור לאחרים".

לסיום נשאל בלאט לגבי העונה של מכבי והמשמעויות של הנגיף: "אני אישית לא הכי אופטימי לגבי המשך העונה. לא של הליגה הישראלית ולא של היורוליג. אפילו לא של ה-NBA. מקווה מאד שהעובדה שאני קצת סקפטי יבוא כבומרנג ויראו שאני טעיתי. אני כמובן מאד קשור למכבי, היא נמצאת בעונה פנטסטית, ואני רואה גם את הפועל ירושלים שיש לי קשרים אליה, גם היא עושה דברים יפים העונה. הליגה הישראלית כולה היא בעליה, הרבה כדורסל טוב. כואב לי על כך שיכול להיות נאבד את העונה הזאת. על פי כל מה שאני שומע, העסק לא נראה פשוט, וזה מדאיג אותי".