"כמו גלינארי": אוהדי הניקס התרשמו מאבדיה

בניו יורק עוקבים אחר היהלום: "יכול להשפיע מהיום הראשון"

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.03.20 - 18:11
תחילת כתבה

בזמן שליגת ה-NBA מושבתת מפעילות, קבוצות רבות עדיין מנסות לא להירדם בשמירה ולבחון את השחקנים המועמדים לדראפט 2020. דני אבדיה ממשיך להיות על הכוונת של לא מעט מהפרנצ'ייזים, והיום (שלישי) התפרסמה כתבה מעניינת במיוחד באתר אוהדים של ניו יורק ניקס, בה השם של היהלום הופיע במיקום גבוה מאד ביחס לפרוספקטים אחרים.

"דני אבדיה זה לא השם הראשון שעלה לנו בהתחלה, מסיבה ברורה - עדיין לא צפינו בו מספיק כדי לקבל החלטה", כך נכתב עליו בהתחלה, ולאחר מכן הוא קיבל השוואה מחמיאה מאד: "אבל אחרי שצפינו, אהבנו מאד את מה שראינו. הוא לא יכול לשחזר את מה שלוקה דונצ'יץ' עשה, אבל יכול לשחזר שחקן אירופי אחר שאוהדי הניקס מאד אהבו פעם - דנילו גלינארי. עדיין יש הרבה מחקר לעשות על אבדיה, אבל אפשר להיות משוכנעים לגבי דבר אחד: הוא שחקן לגיטימי".

הכותב הראה שהוא עשה מחקר לא קטן על שחקנה של מכבי תל אביב: "אבדיה הוא שחקן בעל יכולות בכמעט כל אזור על הפרקט. באופן מפתיע, גם בהגנה. סימן השאלה היחיד, משהו שאולי אפשר להגדיר כתעלומה, הוא לגבי נתוני הקליעה שלו. כשצופים בו, אין שום אינדיקציה שגורמת לך להאמין שהוא קלעי רע. הנתונים שלו מספרים סיפור אחר. אחוזי הקליעה שלו בסך הכל מהשדה בסדר, אבל האחוזים מהשלוש משאירים רצון לראות משהו יותר טוב, והאחוזים שלו מהקו מטעים ומבלבלים לכל הפחות".

"ההתאמה של אבדיה בקבוצה הנוכחית שלו היא הגיונית. שמים אותו בתור מספר 3, מקום בו הוא יכול לספק גם קליעה וגם שמירה בכנף. בהגנה הוא נותן את התפוקה הגדולה ביותר שלו. יש כמובן הבדל גדול בין ה-NBA ליורוליג, אבל אבדיה נראה שהוא בהחלט מרגיש בנוח מול השחקן שלו לא משנה איפה הוא נמצא, אפילו בשמירה ליד הטבעת. זה יאפשר לו להשפיע כבר מהיום הראשון אם הוא יגיע".