"יש לי וידוי": השחקנים ששאק "ויתר" להם

אלה שקיבלו הטבות רק כי אהד אותם. וגם: סיפורי אייברסון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.04.20 - 09:25

תגיות: NBAשאקיל אוניל

תחילת כתבה

אצלנו דווקא האנשים שמאחורי הקלעים הם אלה שחוללו את פסטיבל מספרי הסיפורים, אבל מערב לים טרנד הלייבים ממשיך לצבור תאוצה. הלילה (בין ראשון לשני) הגיע תורו של שאקיל אוניל לתפוס את אור הזרקורים עם סיפור אלן אייברסון, או אם תרצו וידוי בנוגע לאלן אייברסון, שסיפק בפודקאסט 'המופע של אדם לפקאו'.

הסיפור מחזיר אותנו אחורה לסדרת הגמר של עונת 2001. שאק אז היה בשיאו. הוא קלע 33 נקודות בממוצע, קטף לא פחות מ-15.8 ריבאונדים וחסם 3.4 פעמים בסדרת גמר המערב עם הלייקרס. אבל את המשחק הראשון של סדרת גמר ה-NBA מול פילי, הוא לא ישכח הרבה זמן הודות לתצוגת השיא של אייברסון, שהסתיימה ב-48 נקודות על הראש של הלייקרס.

"יש לי וידוי קטן, די-ווייד בטח כבר יודע את זה", אמר שאק לפאנל, שכלל בין היתר את דווין ווייד. "היו ארבעה שחקנים שכששיחקנו נגדהם הפכתי לאוהד, ונתתי להם לעשות מה שהם רוצים. השוקולד הלבן (ג'ייסון וויליאמס), וינס קרטר, אלן אייברסון וטרייסי מקגריידי. במקרה של אייברסון, הייתי יכול לחסום אותו בכל פעם ששיחקתי נגדו, אבל לא רציתי".

"נתנו לו לקלוע 48 בגמר של אותה עונה", נזכר שאק. "תשמעו, אייברסון היה משאיר את הלב שלו על הפרקט, הוא שיחק קשוח. הוא עשה הכל בדרך שלו. שמחתי להיכנס איתו להיכל התהילה, זה מצער שהרבה מהשחקנים הגדולים האלה ישפטו בגלל שלא לקחו אליפות. אין ספק שהוא אחד הגדולים שאי פעם שיחקו את המשחק".

מאוחר יותר באותו פודקאסט, ווייד תיאר את הרגע הוויראלי בו התחבק עם אייברסון בסוף שבוע האולסטאר, לאחר שזה התבשר על מותו של קובי בראיינט. "לא יכולתי לעשות דבר מלבד לחבק אותו ולהגיד לו כמה אני מעריך אותו, כמה אני אוהב אותו", נזכר אגדת מיאמי.

"תמיד אמרתי - זה היה מייקל, קובי ואלן עבורי", המשיך ווייד. "אלה שלושת השחקנים שעיצבו את המשחק שלי, אלה השחקנים שרציתי להיות כמוהם. את הספרה 3 כנראה שלבשתי בגלל אייברסון", המשיך ווייד. "רק הייתי צריך להודות לו על כך. זה היה חיבוק טוב ששנינו היינו צריכים באותו הרגע".