הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפתעה: ים מדר החליט להירשם לדראפט 2020

לא רק אבדיה: היהלום של הפועל ת"א ינסה לפתוח דלת ל-NBA ועשוי להיבחר בסיבוב השני. למרות זאת, ישנה אפשרות שימשוך את ההרשמה ומדובר בצעד לבחינת השוק בלבד

רועי כהן
רועי כהן  15.04.20 - 22:45

הפתעה מוחלטת בכדורסל הישראלי: ים מדר, שחקנה של הפועל תל אביב, נרשם לדראפט ה-NBA הקרוב. האם הרכז בן ה-19, שבקיץ האחרון כיכב עם נבחרת העתודה שזכתה באליפות אירופה ימצא את עצמו כבר ב-2020 בין הכוכבים של הליגה הטובה בעולם? קשה להאמין. ההסבר לפניכם:

הצעד נעשה בעיקר כדי לקבל זימון למחנה הגלובלי של ה-NBA, אך בגלל הקורונה לא ברור אם ומתי המחנה ייערך. כל מועמד יכול להירשם ולמשוך את שמו רק פעמיים. ההערכה היתה שמדר יירשם לדראפט 2022, כך שהניסיון השנה מותיר לו עוד פעם אחת שבה יוכל להירשם ולמשוך את שמו שוב.

במידה שאכן יחליט למשוך את שמו, הוא יוכל לעשות זאת רק 10 ימים לפני הדראפט - שאמור להיערך בסוף יוני בברקליס סנטר בברוקלין, אם כי לאור התפרצות נגיף הקורונה והאפשרויות לדחיית הליגה, לא ברור אם גם הדראפט יידחה. אז האם מדר ואבדיה ישחקו ביחד, או אחד מול השני בליגה הטובה בעולם? נחכה ונראה. בינתיים, זהו מהלך מעניין מאוד של שחקן העתיד הישראלי.

מדר רושם העונה (שעוד לא נגמרה באופן רשמי) בסה"כ את שנתו השנייה כשחקן קבוצה בוגרת, במדיה של הפועל תל אביב מליגת העל. ב-21 הופעות ליגה הוא מחזיק בממוצעים של 8.7 נקודות למשחק, 3.1 אסיסטים ו-1.7 ריבאונדים. את השיא שלו העונה רשם במשחק פתיחת העונה מול הפועל חולון, שם קלע 20 נקודות. באליפות אירופה האחרונה, בה זכתה הנבחרת, סיים הגארד עם 15.9 נק' למשחק, 3 ריבאונדים ו-1.4 אסיסטים.

ומה אתם חושבים? הצביעו בסקר>>>