הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חשבון פשוט: מי תהיה הקבוצה שתבחר באבדיה?

סדר הבחירות הפוטנציאלי של גארד מכבי ת"א שנרשם לדראפט ה-NBA. מהסיכויים הגבוהים של גולדן סטייט ועד קליבלנד שבחנה. ומה עם מינסוטה? ההסבר המלא בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.04.20 - 18:25

דראפט 2020 אמנם נמצא תחת ערפל כבד בעקבות משבר הקורונה, אבל דני אבדיה והפמלייה שלו משדרים עסקים כרגיל. הבוקר (חמישי), היהלום של מכבי ת"א הודיע באופן רשמי שנרשם לדראפט הקרוב, ולשם כך, ניסינו לעשות לכם סדר בתחזיות בנוגע לסדר בחירות הלוטרי, שייקבע סופית ב-19 במאי.

אבל תחילה, נסביר את הפורמט החדש: בדומה לעונה שעברה, גם השנה שלוש הקבוצות עם המאזן הגרוע בליגה יקבלו את הסיכוי הגבוה ביותר לזכות בבחירה הראשונה. הסיבה לכך היא הרצון להגביר את התחרותיות ולמנוע 'טאנקינג' (מצב בו קבוצות מפסידות בכוונה) במהלך העונה עצמה.

המשמעות היא, ואת זה אפשר לדעת כבר עכשיו אם יוחלט שהליגה תיעצר כפי שהיא, שגולדן סטייט, קליבלנד ומינסוטה יקבלו סיכוי של 14 אחוזים לבחור בבחירה הראשונה, וסיכוי של 52.1 אחוזים לבחור באחד מארבעת המקומות הראשונים.

מיד אחריהן ברשימה, בסדר הזה, נמצאות: אטלנטה (12.5% לבחירה הראשונה, 48.1% לטופ 4), דטרויט (10.5% ו-42.1%), ניו יורק ניקס (9% ו-37.2%), שיקגו (7.5% ו- 32%), שארלוט (6% ו-26.3%), וושינגטון (4.5% ו-20.3%), פיניקס (3% ו-13.9%), סן אנטוניו (2% ו-9.4%), סקרמנטו (1.3% ו-6.2%), ניו אורלינס (1.2% ו-5.7%) ופורטלנד (0.5% ו-2.4%).

את אבדיה, שמירב התחזיות מיקמו אותו הבחירות 4-8, יש כמה קבוצות שעשויות לעניין. תחילה גולדן סטייט, שעל פי לא מעט דיווחים הביעה בנער לא מעט עניין, אך קולות בסן פרנסיסקו טוענים שהיא חושבת על טרייד כיוון שאין בדראפט הזה בחירה ראשונה מובהקת. קבוצה נוספת שבחנה את אבדיה, היא קליבלנד, ששלחה כמעט כמות דו ספרתית של סקאוטים במהלך העונה - אך הביעה עניין גם בג'יימס וייסמן.

למי ששכח, הפורמט החדש נחל הצלחה בעונה שעברה, כשהמאבק על המקום הראשון היה הרבה, אבל הרבה, יותר רלוונטי מהעונה הנוכחית. אשתקד, שלוש הקבוצות הראשונות - ניו יורק ניקס, קליבלנד, ופיניקס - שקיבלו את האחוז הגבוה ביותר לבחור ראשונות, פינו את הדרך לניו אורלינס שהחזיקה בשישה אחוזים בלבד. האם גם השנה הדראפט יספק את הסחורה? אנחנו נמשיך לעקוב.