הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"גובה הבחירה לא מעניין, חשובה הסיטואציה"

העדפות הפמלייה, השפעת המצב וההכנה של אבדיה. סוכנו מדבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.04.20 - 13:10

כולנו ידענו לאן נושבת הרוח, כולנו ידענו שהיום הזה יגיע, ובכל זאת, ההרשמה של דני אבדיה לדראפט 2020 יצרה קרנבל בכדורסל הישראלי. אלא שכעת, אחרי שההליך הפורמלי כבר מאחוריו, מגיע רגע האמת: באיזה מקום ייבחר? לאיזו סיטואציה יקלע? ומה התכניות העתידיות של אבדיה והפמלייה?

"מי שמכיר את דני יודע עד כמה זה יום חג בשבילו", סיפר מתן סימנטוב, סוכנו הישראלי, בישיחה עם תכנית הרדיו "חמש באוויר". "הוא לא ילד מוחצן, הוא מקצוען. בבור שלפני ההדועה הוא הלך להתאמן, הוא רק מחכה לחזור לשחק. אנחנו מקווים שהעונה של מכבי ת"א תחזור להתקיים ומחכים בציפייה לדראפט, בין אם זה ביוני או לא, אבל לטעמי המצב לא פוגע בו".

"הדבר היחיד שנפגע זה התשוקה לחזור לשחק, הוא אוהב כדורסל ברמות שאני לא מכיר. הוא קם בשש בבוקר ללכת להתאמן, נח וחוזר לאולם - הוא ספורטאי בכל רמ"ח אבריו, אז החוסר הזה בתחרותיות קשה לו".

כשנשאל על הקבוצות שמתעניינות בו, טען סימנטוב: "אני אגיד לכם את האמת, והייתה לי שיחה ארוכה על כך עם מישהו מהתקשורת האמריקאית - זה לא מעניין אותנו באיזה מקום הוא ייבחר, מעניינת אותנו הסיטואציה, המאמן, הקבוצה. אנחנו רוצים מקום שיידע להשתמש בכישרון הגלום בדני. זאיון? אני חושב שיש הבדל גדול בין מי שגדל בארה"ב למי שמגיע מבחוץ. זאיון גדל בתוך הייפ מטורף בשנה שלו בדיוק, הוא הרגיש סופרסטאר לכל דבר, התקשורת עטה עליו וכיסתה כל צעד שלו".

"אני מאחל לדני ולנו שייפול להזדמנות ולקבוצה שתדע להשתמש בו", המשיך הסוכן. "ברמה האישית פחות מעניינת אותי הבחירה או הקבוצה. רק שיידעו לקחת את מה שיש לו ולעשות מזה את הכי טוב שיש. קבוצות ה-NBA חופרות ונוברות על אורח החיים, המעטפת, פנים הבית של משפחת אבדיה. הם שואלים הרבה שאלות, הם מאוד יסודיים בדרך בה הם מנתחים את דני".

בנוגע למחנות טרום הדראפט, שלא צפויים להתקיים, הוסיף סימנטוב: "כרגע כל הקלפים טרופים. אלא אם הליגה תחזור לפעילות, מה שלא נראה כרגע, אז הכל יתקיים ברמה של שיחות טלפון וסקייפ בלבד. לא יהיו אימונים ושיחות פנים מול פנים, רק ראיונות. הוא לא שונה מאף אחד שנכנס לדראפט, כולם בסיטואציה דומה. הם מתאמנים לבד ומחכים".

בנוגע לחוזה הפרסום שמחכה לדני, אמר וסיכם סוכנו: "אנחנו כבר חתומים על חוזה עם חברה ישראלית, ואין ספק שהמעמד שלו כשחקן NBA יביא איתו נחשקות, כמו עם כספי. אבל אתם יודעים, זו תכנית ב', בואו נתחיל בזה שדני ייבחר ותהיה לו קריירה ענפה וארוכה. אני מעדיף שהוא ייבחר בבחירה נמוכה יותר ותהיה לו קריירה ארוכה, מאשר שייבחר גבוה ויהיה בסיטואציה פחות טובה עבורו. יש הרבה תקדימים לכך".