הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

NBA: קבוצות הליגה נגד פתיחת המתקנים

רגליים קרות? בכירים טוענים ש"אין בכוונתם" להחזיר את שחקניהם לאימונים יחידניים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.20 - 22:27

בוידאו: אייטם על השפעת הקורונה על ה-NBA מה-19/3

אחרי כמעט חודשיים ללא פעילות, ה-NBA שיחררה אמש הודעה מלאת תקווה: ביום שישי, מתקני האימונים בערים בהן יהיו הקלות בבידוד יפתחו מחדש. אבל האם מדובר במציאות ריאלית או שמא בפנטזיה של אדם סילבר וחבריו?

תחילה, נזכיר את הצעד הראשון בתכנית החזרה של הליגה הטובה בעולם. על פי הדיווח של אדריאן ווז'נורובסקי מרשת ESPN, מתקני האימונים של הקבוצות ייפתחו בסוף השבוע לאימונים יחדיניים ולא קבוצתיים. כמובן שמדובר בערים בהן חוקי הבידוד רופפים יותר, אך גם עבור יתר המועדונים הליגה תחפש אלטרנטיבות כדי ששחקניהם יגיעו מוכנים לעונה, אם וכאשר תחזור.

עם פירסום ההודעה, אנשי הנהלה רבים בליגה טענו שמדובר בהחלטה נכונה, וכי מתקני האימונים הם מהאיזורים הבטוחים יותר בתקופה זו. "אם השחקנים שלנו יכולים לשחק בהפרש של 24 שעות כולל טיסה, הם יכולים גם לקבל גישה למתקנים שלנו", אמר אחד הג'נרל מנג'רים לווז'. אבל כעת, רגע לפני שניסוי הכלים מתחיל, כמה וכמה מבעלי הקבוצות קיבלו "רגליים קרות". 

"ברור שברגע שיתאפשר ננסה להחזיר את השחקנים לאימונים ונתחיל להתכונן לחזרת העונה, אבל אנחנו עדיין לא שם", אמר מארק קיובן, בעלי דאלאס. "אני לא רואה איך מעכשיו ועד התחלת המשחקים - שיתחילו מתי אשר יתחילו - יהיו פרוטוקולים שנוכל לבטוח בהם. הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות זה להכניס את השחקנים, האנשים החשובים והאוהדים לסכנה - כך שאנחנו לא נעשה דבר עד שנרגיש בטוחים לחלוטין".

קיובן, שציפה מהליגה לחזור רק במתכונת טלוויזיונית, הסביר מה הפתרון שלו: "אני בהחלט הולך לדחוף למשחקים ללא קהל, ואני חושב שהליגה תתמוך בזה גם כן. יותר מכך, אני חושב שיש לנו חובה מוסרית לעשות כן. אנחנו מתים לתוכן, להתלהב שוב ממשחקים ולעודד את הקבוצות כקהילה אחת מגובשת - אבל אם נוכל לעשות זאת מהבית, זה מה שנעשה".

גם הג'נרל מנג'ר של אטלנטה, טראוויס שלנק, סיפק עמדה דומה בראיון שהעניק לעיתונאי מאט סטיוארט: "בכנות, עוד לא קיבלנו שום דבר רשמי מה-NBA. זה היה דיווח של ESPN. שמעתי שהם ישלחו תזכיר רשמי בנוגע לכך, אבל לא קיבלתי דבר כזה מעולם. כמובן שבדיווח אכן נאמר שהמתקנים יפתחו בשישי, אבל אין לנו אישור למקרה שכזה".

"ועדיין", המשיך שלנק. "אני יכול להגיד שגם אם נקבל תזכיר כזה עד שישי, אין לנו כוונה לפתוח את מגרשי האימון שלנו. קודם הממשלה תתחיל לפתוח מקומות, ואז נראה מה קורה. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לפתוח את המתקנים ואז להיתקל בגל שני של המגפה. אנחנו רוצים לראות לראות איך הממשלה תגיב לפני שאנחנו עושים צעד".