הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דני אבדיה: "הוא יוכל להיות שחקן חמישייה ב-NBA"

אנליסט הדראפט של ESPN: "שווה טופ 10, אם לא טופ 5"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.20 - 06:51
דני אבדיה ממשיך להיות אחד הפרוספקטים המעניינים לקראת הדראפט הקרוב. הפורוורד של מכבי תל אביב נרשם לפני פחות משבועיים, וע"פ כל ההערכות צפוי להיות הישראלי השלישי שישחק בליגת ה-NBA (אחרי עומרי כספי וגל מקל).

מי שסיפק הערכה נוספת לגבי אבדיה, היה פראן פראשילה, מי ששימש כאנליסט הדראפט של רשת ESPN. "דני ילד מעניין", סיפר עליו פראשילה. "יש לו הרבה התלהבות, הוא 2.05 מטר ויכול לכדרר. הוא דומה קצת לדאריו שאריץ' (שחקנה של פיניקס סאנס), אבל דאריו הוא שחקן פנים ודני משחק יותר מחוץ לצבע. הוא קשוח, משחק כאילו כל הזמן יש לו מה להוכיח. אני בהחלט רואה אותו עוד חמש שנים כשחקן חמישייה ב-NBA". כמו כן, הרחיב פראשילה לגבי מעמדו במכבי: "הפוקוס עליו בעיקר נמצא בליגה הישראלית, ביורוליג הוא שחקן משני. הוא משחק עם מקצוענים בכל יום באימון, חמישה מהחברים שלו לקבוצה כבר שיחקו ב-NBA, בפעם האחרונה שספרתי. אני בהחלט מחבב אותו כפרוספקט". כמה רחוק הוא יכול ללכת? "הוא שווה טופ 10 לכל הפחות, ואולי גם טופ 5. אם הוא יהיה בין מקומות 5 ו-8, יהיה קשה לוותר עליו. נקודת ההתחלה שלו טובה".

ועם זאת, יש תחום אחד שבו אבדיה צריך להשתפר (לפחות לפי פראשילה): הקליעה. "הוא צריך לקלוע יותר טוב, אבל אפשר לתקן את הטכניקה. זה לא שבור. הוא צריך לעשות התאמות. הוא מסוגל לקלוע 2-3 שלשות ברציפות, אך במהלך העונה הקליעה שלו היא בהחלט עקב האכילס. הוא יהיה שחקן חמישייה, ולא בהכרח כוכב. אם בגיל 24, הוא יהיה בפורטלנד והם יהיו במקום השישי במערב, והוא יקלע 15 נקודות ו-8 ריבאונדים, אהיה שמח עם זה".