הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דני אבדיה: ב-NBA הודיעו, הגרלת הלוטרי תדחה

הבחירות יקבעו מאוחר יותר החודש, ומה לגבי הדראפט? הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.05.20 - 23:50
(עודד קרני)
(עודד קרני)

הוא חיכה לזה עונה שלמה, מדינה שלמה עקבה בדריכות אחר מעלליו בישראל, וכולם יחד ציפו לרגע בו דני אבדיה ייבחר סוף סוף בדראפט ויפתח בחלום ה-NBA - אבל גם הוא, כמו כל עולם הספורט, ייאלץ להמתין. הערב (שישי), אדריאן ווז'נרובסקי, כתבה הבכיר של ESPN, דיווח כי הליגה החליטה לדחות את הגרלת הלוטרי שהייתה אמורה להתקיים החודש בשיקגו.

כמובן שההחלטה הזו הייתה באוויר עוד מתחילת התפרצות מגפת הקורונה, אך היא עדיין משמעותית לנציגינו הישראלים - דני אבדיה וים מדר - שכבר הגישו מועמדות לדראפט. על פי הדיווח, ראשי הליגה הטובה בעולם הצביעו בשיחת ועידה ממרחק, אך עדיין לא קיבלו החלטה סופית בנוגע לדראפט עצמו, שאמור להתקיים ב-25 ביוני. על פי ווז', מקורות מספרים שבסופו של דבר גם הדראפט יידחה.

"הליגה מודיעה בזאת על דחיית הגרלת הלוטרי והגרלת הקומבינציות לדראפט", נכתב בהודעה הרשמית. "שני האירועים צפויים להתקיים מאוחר יותר בחודש הנוכחי. מידע נוסף על קיום האירועים ייחשף מאוחר יותר, מאחר וה-NBA ממשיכה לעקוב מקרוב אחר התפתחויות הקורונה - יחד עם מומחי מחלות, מומחים לבריאות הציבור ונציגי הממשלה".

עבור אבדיה, כידוע, זהו רק מקל בגלגלים. דחיית האירוע אמנם מעכבת את הצטרפותו לליגה הטובה בעולם, אך לא מטילה עליה וטו כזכור במקרה עודד קטש - כך שברגע שהליגה תחזור, אבדיה ימשיך במסע הגשמת החלום שלו. עבור מדר, המשמעות היא רחבה יותר. גארד הפועל ת"א אמנם נרשם לדראפט, אך רבים מעריכים כי מדובר ב"טריק יח"צ" שיוביל אותו לאחד המחנות בארה"ב, בו יוכל ליצור לעצמו שם. כעת, לא ברור מה שאיפותיו מהדראפט הנוכחי, אבל אין ספק שנשמח לראות גם אותו שם.