הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דייויד בלאט: ביקורת חריפה על דברי המאמן

אחרי שהישראלי הגיב על "הריקוד האחרון" ורמז על האנוכיות של לברון ג'יימס, שאנון שארפ תקף אותו: "טפס בחזרה על האבן הקטנה שלך"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.05.20 - 10:50

הסדרה הדוקומנטרית "הריקוד האחרון" יוצרת סערה די גדולה בארה"ב, כאשר עיקר השיח בתקופה האחרונה היא ההשוואה הבלתי נגמרת בין מייקל ג'ורדן ללברון ג'יימס, מבחינת יכולת, אישיות, ווינריות והנתונים הסטטיסטיים. אחד הדברים שגרמו להמולה לאחרונה הוא האמירה של דייויד בלאט לפיה ג'ורדן לא חשב על ה"אני", אלא על ה"אנחנו". האמירה הזכירה את הטענה של חובבי כדורסל רבים לפיה קינג ג'יימס היה אחראי לפיטורים של המאמן מקליבלנד, והיו את אלה שביקרו את האמירה החדשה של בלאט בטענה שזה מרמז כי ג'יימס הוא הרבה יותר אנוכי מג'ורדן.

שאנון שארפ, שחקן הפוטבול לשעבר, תקף את דבריו של בלאט ובכלל את העובדה שאנשים מקיימים את ההשוואה רק על סמך הסדרה: "למה כולם משתמשים בדוקו הזה כהזדמנות לרדת על לברון? כשהיה סרט על מייקל ג'קסון, אנשים לא ניצלו את ההזדמנות כדי לתקוף את פרינס, אבל פה למה כולם משתמשים בהזדמנות הזאת כדי לתקוף את לברון ג'יימס? אני מבין את העניין דייויד בלאט. אתה כנראה מאמין שאיבדת את המשרה שלך בקליבלנד בגלל לברון ג'יימס, אבל אחד הדברים שאנחנו יודעים עליו זה שהוא אחד השחקנים הכי לא אנוכיים בכל הזמנים של המשחק. הוא כנראה מאד פגוע מאיך שזה הסתיים בקליבלנד, אבל איך אתה יודע כיצד היה מייקל ג'ורדן?".

"לג'ורדן היו אומרים שהוא צריך לסמוך על חבריו ולמסור כשעושים עליו טריפל-טים. ללברון אומרים הפוך, שהוא צריך למסור פחות כי הוא השחקן הכי טוב על המגרש. אז פתאום הוא אנוכי? אני מבין את זה שאנשים צעירים שלא זכו לראות את ג'ורדן מנסים לדבר בזמן הזה על צורת המשחק של לברון, אבל אנשים מהגיל שלי? אתם יודעים מה מייקל עשה, אתם לא צריכים את הסרט הזה. דייויד בלאט, טפס בחזרה לאבן הקטנה שלך, קיבלת את ההזדמנות שלך ולא הצלחת לסיים את זה. טיירון לו לקח את המושכות, שכן אתה היית מפסיד בכל מקרה, ובסוף הם ניצחו קבוצה שעשתה 73 ניצחונות בעונה. זאת מורשת".

מי שדווקא הגן על בלאט אל מול הביקורת של שארפ היה סקיפ ביילס שאמר: "הוא אמר שמייקל זכה בהרבה אליפויות עם קבוצה אחת. זאת אמירה חזקה מאד ממאמן שאני אזכיר הוא הטוב ביותר והמעוטר ביותר אי פעם מחוץ לארה"ב. לא ב-NBA, כי שם הוא עזב את העונה לפני האליפות בגלל לברון, זו הייתה אשמת לברון. אבל הוא זכה בכל כך הרבה תארים קבוצתיים ואישיים. הוא מבין הטובים בהיסטוריה. בלאט חווה את לברון ממקור ראשון. זה מזכיר את הסיבה שקיירי אירווינג עזב לבוסטון, כי הדיווחים אמרו שהסיבה הייתה שלברון שם יותר דגש על הנתונים האישיים שלו מאשר על הקבוצה. הסדרה הזאת פתחה לאנשים את העיניים יותר".