שאקיל אוניל: "עונת ה-NBA צריכה להתבטל"

הסנטר האגדי התייחס לאפשרות החזרה למשחקים מול יציעים ריקים: "אלוהים אדירים... הייתי הופך לסנטר הגרוע בהיסטוריה לולא הקהל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.20 - 09:26

תגיות: NBAשאקיל אוניל

תחילת כתבה

בעוד האופק לא נראה בהיר במיוחד, ראשי ה-NBA עדיין שומרים על האפשרות להשלים את עונת 2019/20. יחד עם זאת, לאחרונה צצו דיווחים על כך שגורמים בכירים בליגה דרשו לבטל את העונה, ולברון ג'יימס מיהר לצייץ בתגובה כי "אף אחד לא צריך לבטל שום דבר". כעת, אחד השחקנים הגדולים בתולדות המשחק הצטרף לקריאה לסגור הכל עד יעבור זעם.

"אנחנו צריכים לבטל את העונה הזאת", הצהיר שאקיל אוניל באופן חד משמעי בראיון ל"ניו יורק פוסט" והוסיף: "צריכים להמשיך לדאוג לביטחונם של השחקנים והאנשים, ולתת לממשלה להבין כיצד היא נפטרת מהדבר הזה (הקורונה) לנצח".

כמו כן, הסנטר האגדי, אלוף ה-NBA ארבע פעמים בעבר, חושש ממצב שקבוצה ש"לא מגיע לה" תוכתר לאלופה, שכן ישנה האפשרות ששחקנים יחזרו חלודים מהפגרה הארוכה והבלתי צפויה, דבר שעשוי להוביל להפתעות. "ברוב המקרים אתה יכול לחזות מי עומדת לזכות באליפות. מה אם נחזור וקבוצה שלא אמורה לזכות בתואר תעשה זאת? תהיה כוכבית מעל האליפות הזאת. אנחנו צריכים לדאוג לביטחון של האנשים, ולהתראות במחנה האימון".

בהנחה שהעונה בכל זאת תחודש, בניגוד לרצונו של שאקיל, זה יקרה כמובן מול יציעים ריקים. גם במקרה הזה, לשאק יש דעה נחרצת. "אתה עדיין צריך להכניס לאולם צלמים, מאמנים, אנשים אחרים. מה אם אחד האנשים האלה יידבק? כל מה שצריך זה בן אדם אחד שיידבק", הביע חשש האגדה.

"אני הייתי משחק באופן נורא אם לא היה קהל. אלוהים אדירים... הייתי הופך לסנטר הגרוע בהיסטוריה לולא הקהל, הייתי זקוק לאנרגיות מהיציעים. אתם יודעים כמה משחקים ניצחתי רק בזכות אוהדי היריבה? בכל פעם שהייתי מחטיא זריקת עונשין הם היו צוחקים עליי. זה היה מכניס אותי למצב של 'אה, אתם חושבים שזה מצחיק? תראו את זה'", סיכם אוניל בהומור שכל כך אופייני לו.