הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מייקל ג'ורדן: ההשראה שהעניק הכוכב לכוכבים הישראלים

קטש ("גאונות"), ברקוביץ' ("זוכר שהוא שמר עליי"), שפר ("יותר מהמשחק") סטודמאייר ("דחף אותי"). כוכבי הכדורסל הישראלי על ההשראה שהעניק להם כוכב "הריקוד האחרון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.20 - 13:32
תחילת כתבה

הסדרה הריקוד האחרון סיפקה הצצה נוספת לדמותו מעוררת המחלוקת של מי שנחשב על ידי רבים לגדול שחקני הכדורסל אי פעם, מייקל ג'ורדן. היא נתנה לנו הזדמנות נוספת להיכנס לתוך הראש של הווינר האולטימטיבי והאיש שהיווה מודל לחיקוי לדור שלם של כדורסלנים שצמחו אחריו. לכל אחד יש זיכרון מ-MJ, ויכול לספר איך הוא השפיע עליו כשחקן או כבנאדם, כולל כמה מהגדולים ביותר בכדורסל הישראלי.

  • מחול אחרון ופרידה - סופ"ש מייקל ג'ורדן בערוץ הספורט עם אורחים, כתבות מיוחדות והמשחקים הבלתי נשכחים מהקריירה של הכדורסלן הטוב בכל הזמנים

מיקי ברקוביץ'
"נפגשתי מול מייקל ג'ורדן כשהוא סיים את הקולג' והיה בנבחרת ארה"ב לאולימפיאדה. כולם היו חובבנים אז, לא מקצוענים, לפני הדראפט. שיחקתי בנבחרת אירופה בז'נבה ופתאום אני רואה חלום בהתגלמותו: מי שומר עליי? מייקל ג'ורדן. איזה מספר גופיה? מספר 9. זו חוויה עצומה".

"הריחוף שלו זה בלתי ייאמן. לפי דעתי עד היום הוא באוויר מחליט מה לעשות. הוא היה תמיד לוקח את המשחק עליו. גם שהיה ילד, בקולג', בגמר נגד ג'ורג'טאון, הוא לקח את הזריקה האחרונה וניצח. הוא עשה מהכדורסל משהו מאוד יפה להתבונן בו".

עודד קטש
"הזיכרון הראשוני שלי זו המחברת עם גזרי עיתון של ג'ורדן. בתור ילד קטן נפעמתי מהתמונות שתפסו אותו באוויר. זה היה מוסיף לתשוקה שלי לכדורסל. הוא היה סוג של אומן. עד היום אני רואה את הדרך שבה הוא עשה את הסלים כסוג של גאונות".

"היכולת שלו לייצר לעצמו מציאות שתאתגר את עצמו כל פעם מחדש יצרה אצלו עקביות... זה מה שמדהים. הוא לקח את התחרותיות למקום מאוד טוב, עם הרבה כבוד לאחרים, אבל לא היה מוכן להיות מספר 2 בשום דבר. זה משהו שמעורר השראה מצד אחד ומצד שני מעורר הרבה שאלות: האם זו הדרך הנכונה? אני בטוח שכרוך בזה הרבה סבל בדרך".

"בעיניי, גם קובי וגם מייקל, הייתה בהם סוג של שחצנות כזאת, ולא רק בהם. זה חלק מהווייב סביב כוכבים. אתה חייב להיות שחצן וגאוותן. לפעמים זה יוצר אנטי, אבל אתה חייב להיות כזה כדי להגיע לרמות האלה".

אמארה סטודמאייר
"שיחקתי נגד מייקל ב-NBA, כשהייתי בפיניקס והוא היה בוושינגטון. זאת הייתה העונה הראשונה שלי והאחרונה שלו. שאלתי אותו במהלך המשחק 'מייקל, מה צריך לעשות כדי להיות גדול?'. הוא ענה לי "בחור צעיר, נראה שאתה כבר עושה את זה". כשהוא אמר לי את זה, אמרתי 'יש! (צוחק), עשיתי את זה'. זה נתן לי מוטיבציה להמשיך לעבוד קשה. ברור שהוא השחקן הכי גדול בכל הזמנים ולא חשבתי שאגיע לרמה הזו... בתור רוקי בן 19 זה דחף אותי לזכייה בתואר רוקי העונה".

"בכל פעם שפגשתי את מייקל, הוא החמיא לי על המשחק שלי, הדרך שבה שיחקתי, שהלכתי חזק לכיוון הסל כל הזמן. זה הזכיר לו משהו מעצמו. הוא לא פחד לקפוץ ולהטביע על יואינג, מוטומבו או מורנינג. אני הייתי אותו דבר, לא היה בי פחד ללכת לכיוון הסל".

החל מהיום: סופ"ש מייקל ג'ורדן. ערוץ הספורט במחווה שידורים לכדורסלן הגדול בכל הזמנים. לכבוד האירוע שדרי ופרשני הערוץ ינתחו את הקריירה המפוארת של מספר 23 על פי 10 תחנות מפתח.

דורון שפר
"גדלתי ברמת אפעל, זה היה אחד המקומות היחידים בארץ עם לוויין שמשדר את משחקי ה-NBA. הזיכרון הראשון הוא מאותה עונה עם הפלייאוף נגד קליבלנד. עם הזריקה המכוננת בתהליך הצמיחה והפריחה של מייקל".

"מבחינתי הוא היווה מקור השראה יותר מהמשחק עצמו. ראיתי ראיון איתו אחרי הניסיון שלא צלח בבייסבול. שאלו אותו איך הוא מסביר את הכישלון והוא ענה 'כישלון? אם לא הייתי מנסה זה היה כישלון'. לרוב הצליח לו, אבל הנה דוגמא לכך שהוא ידע להעריך את הדרך. זה מסר עצום יותר מכל סל ניצחון".

"הגדול מכולם? קשה להתקרב לג'ורדן מבחינת המספרים, שהם הדבר הכי חשוב בספורט תחרותי. למייקל יש ערך מוסף גדול יותר מעבר לרק הניצחונות, שהופכות אותו לכ"כ מיוחד. אנחנו מתעסקים בהשוואות, אבל זה מקור להרבה חלאים ובהרבה קנאה ולצערנו זה מוביל למקומות לא טובים".