שאקיל אוניל: "מייקל היה 10. אין אפילו 9, רק הרבה 7-8"

הסנטר התייחס לסוגיית הגדול מכולם. וגם לכמה ג'ורדן היה קולע כיום במשחק, האם הלייקרס שלו טובה יותר משיקגו והאם תצא סדרה על קובי בראיינט?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.20 - 22:08
תחילת כתבה

בהיעדרם של משחקי כדורסל, "הריקוד האחרון" ממשיכה להיות הנושא המדובר ביותר בענף. ולמרות שנראה שבעיני רבים הסדרה התיעודית המצליחה קיבעה את מעמדו של מייקל ג'ורדן כגדול בכל הזמנים, מי שהרחיק לכת אפילו יותר הוא סנטר אורלנדו והלייקרס לשעבר, שאקיל אוניל.

הסנטר האגדי ששיחק לצד שמות כמו קובי בראיינט,  לברון ג'יימס ודוויין ווייד, התייחס לסוגיית הגדול בכל הזמנים: "הדבר ההוגן לעשות זה לפצל את זה לתקופות בעניין הגדול מכולם, אבל זה מייקל ג'ורדן ובפער גדול. אני לא רואה מישהו שאפילו קרוב לעשות חלק מהדברים שעשה. הוא 10, ויש הרבה 7 ו-8, אבל אין 9 ו-10".

בניגוד לרג'י מילר או פטריק יואינג, שלא ממש נהנו להיזכר איך ג'ורדן ניצח אותם, שאק דווקא נהנה מהסדרה: "מאוד נהניתי לצפות בזה, במיוחד כשהם נאבקו בדטרויט. זה רק גרם לי להיזכר במשחק הפיזי שהיה פעם, זה המשחק שאני אוהב. הכדורסל שאני רואה היום הוא בעעע".

בנוסף, הדיזל נשאל מה לדעתו היה ממוצע הנקודות של ג'ורדן למשחק אם היה משחק כיום: "45, בקלות". וכמה היה הממוצע של שאק? "51" ולמרות כל המחמאות למייקל, אוניל נשאל אם לדעתו הלייקרס שלו של בראיינט הייתה מנצחת את שיקגו של ג'ורדן ופיפן, והשיב בנחרצות: "בטח, בוודאות".

ואם כבר מדברים על הלייקרס של תחילת המילניום, בתקופה האחרונה נפוצו שמועות על כך שצולמה גם סדרה על עונת הפרישה של קובי בראיינט, אך שאק השיב כשנשאל על כך: "שמעתי על זה באינטרנט, אבל אני לא בטוח. אין לנו ממש גישה, אבל אני יודע שהיה הרבה תיעוד לזה".