זה קורה: ה-NBA חוזרת

29 מתוך 30 בעלי הקבוצות הצביעו בעד חידוש העונה, והיא צפויה לשוב לפעילות ב-31.7 במתחם דיסניוורלד באורלנדו. 22 קבוצות יוזמנו להשלמת העונה. ומי היחידה שהתנגדה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.06.20 - 20:58
תחילת כתבה

זה היה באוויר בימים האחרונים - והערב (חמישי) זה קיבל חותמת רשמית: ליגת ה-NBA חוזרת. על פי הדיווח של אדריאן ווג'נרובסקי מ-ESPN, מתוך 30 בעלי הקבוצות - 29 הצביעו בעד החזרה. על פי דיווח אחר של שאמס צ'ראניה מ"האתלטיק", פורטלנד טרייל-בלייזרס הייתה היחידה שהתנגדה לחידוש העונה.

ליגת הכדורסל הטובה בעולם תחודש ב-31 בחודש יולי, במתחם דיסניוורלד באורלנדו. 22 קבוצות יוזמנו לשמונה משחקי עונה סדירה, ולאחר מכן ייערך פלייאוף. מדובר, כמובן, ב-16 קבוצות הפלייאוף הנוכחיות' ובניו אורלינס, פורטלנד, פיניקס, סקרמנטו, סן אנטוניו ו-וושינגטון - שש הקבוצות שרחוקות עד שישה משחקים מהמקום השמיני. 

כל 22 הקבוצות, כאמור, ייפגשו באורלנדו, וישחקו שמונה משחקים כדי לקבוע את הסדר הסופי לפני הפלייאוף. ויש גם קאץ': אם בסופו של דבר המדורגת תשיעית תהיה רחוקה יותר - עם דגש על יותר - מארבעה משחקים מהמדורגת שמינית, אזי שהשמינית היא זו שתעלה לפלייאוף. אבל, ופה יש אבל גדול: אם הפער יהיה קטן מארבעה משחקים או שווה לארבעה משחקים, ייערך ביניהן דו-קרב על הכרטיס לפלייאוף.

במקרה כזה, התשיעית תצטרך לנצח פעמיים את השמינית כדי לעקוף אותה, בעוד לשמינית יספיק ניצחון אחד כדי להבטיח סופית את הכרטיס המיוחל לפלייאוף. כך או אחרת, כל מי שמדורגת מתחת לתשיעית תסיים את העונה בשלב הזה.