"חופשי": ויתרה על קריירה עבור אדם שנכלא

שחקנית ה-WNBA בעבר שהפכה ללוחמת צדק. צפו במפגש המרגש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 14:11

תגיות: WNBA

תחילת כתבה

אין הרבה ספורטאים שיהיו מוכנים לוותר על הקריירה שלהם עבור משהו שהם באמת מאמינים בו - אבל מאיה מור, שחקנית WNBA בעברה, עשתה זאת. השחקנית, שמתגאה בשש הופעות אול-סטאר, החליטה לשים את עונת 2019 על הולד על מנת לעזור לג'ונתן איירונס, גבר שחור שלטענתה נכלא שלא בצדק, ואמש (רביעי) זה סוף סוף השתלם לה.

מור, ששיחקה במינסוטה לינק בין השנים 2011-2018, מיקדה את חייה בסיוע לאיירונס - שנכלא ל-50 שנים מאז שהיה בן 18, וריצה מעל עשרים שנות מאסר בפועל. בינואר האחרון, מור הודיעה שהיא מתכוונת לדלג על עונה נוספת ולוותר על אולימפיאדת טוקיו, שנדחתה בעקבות מגפת הקורונה.

אתמול, מור ביקרה במרכז הכליאה, 'ג'פרסון סיטי' שבמיזורי, כשלצידה נמצאת משפחתה ותומכים נוספים. היא פגשה שם את איירונס, כיום בן 40, שיצא אל מחוץ מכותלי הכלא והפך לאדם חופשי. מור מיד צנחה על הקרקע ומיררה בבכי, לפני שרצה לחבק את האיש ששינה את חייה וחגגה כאילו היה מדובר בה.

"אני מרגיש שאני יכול לחיות את החיים עכשיו", אמר איירונס אחרי שהתשחרר, כשאת פניו מעטרת מסיכה שנתפרה על ידי חבריו לכלא ועליה כיתוב עם המילה "תקווה". "אני חופשי, מרגיש מבורך. אני רק רוצה לחיות את חיי כראוי. מודה לכל מי שתמך בי, למאיה ומשפחתה, ורוצה פשוט להיות בבית. למה תקווה? כי הם צריכים את זה. זה חלק מהשינויים החיוביים שעושים בכלא".

איירונס הורשע בשנת 98', לאחר פריצה שהסתבכה וכללה קרב יריות. הקורבן, סטנלי סטוטלר, היה גבר לבן בן 38 שנורה בזרועו הימנית. סטוטלר, אגב, לא צלח בזיהוי של איירונס בתחנת המשטרה - ורק כאשר הקצין הורה לו לנחש, הוא הצביע על איירונס, שנשפט כמבוגר על אף שהיה בן 16 בלבד. אם לא די בכך, לא היו טביעות אצבע, DNA או כתמי דם שמצביעים על אשמתו.