"שוב מרגיש חי": הרמז של זאיון למאמנו

לשם שינוי, כוכב הפליקנס שיחק בקלאץ'. המספרים והתגובות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.20 - 17:09

תגיות: NBA

תחילת כתבה

יש נטייה למשחקי כדורסל צמודים, באופן טבעי, להוריד את הקצב בדקות הסיום. ההגנות מתהדקות, האחוזים יורדים והמשחק השוטף הופך למשחק של אחד על אחד. הכוכבים רוצים להציל את המולדת ובגלל שהמשחק עומד והצבע פקוק, אנחנו רואים יותר ויותר זריקות מבחוץ. בדיוק בגלל זה, צריך מישהו כמו זאיון וויליאמסון בדקות הסיום. אחד שיידע לקבל את הכדור ולשים נקודות קלות על הלוח במהירות.

במשחק שחידש את ה-NBA, הפליקנס היו טובים מיוטה במהלך כל המשחק, אבל החטיאו 2 מ-12 הזריקות האחרונות שלהם והג'אז יצאו מההתמודדות וידם על העליונה. זה לא משהו חדש עבור ניו אורלינס, שנחשבת לאחת הקבוצות הגרועות בליגה ב'סגירת משחקים'. ב"קלאץ'" לפליקנס היו 38 משחקים העונה שנחשבים צמודים לפי הקביעה של ה-NBA (פחות מחמש הפרש חמש דקות לסיום). באותם משחקים, ניו אורלינס השלישית הכי גרועה בליגה בנקודות (7.2), השלישית הכי גרועה באחוזים מהשדה (36.6%) ובנוסף היא במקום האחרון בקטגוריית הפלוס מינוס (2.4-).

עכשיו דמיינו את ניו אורלינס, קבוצה צעירה בלי ניסיון "להרוג משחקים" ותגידו לה - "אנחנו מצטערים, אבל הכוכב שלכם לא יכול לשחק בדקות הסיום, הוא יצפה מהצד". כמו שקרה מול הג'אז. אי אפשר באמת לצפות מחבורה כל כך צעירה להתעלות ככה ברגעי האמת. גם אי אפשר לצפות מזאיון להיות במיטבו כשיושב לו בראש שבדקות הסיום, הוא לא יהיה על הפרקט.

הלילה (בין שני לשלישי), בניצחון 99:109 של ניו אורלינס עם הגריזליס, זאיון כן שיחק בדקות הסיום, והחזיר בתמורה ניצחון. כשהתוצאה הייתה 93:98 לפליקנס, השעון הראה 03:05 דקות לסיום המשחק ושנייה על שעון ה-24, זאיון קלע סל חשוב תוך שהוא דוהר אל הטבעת עם הכוח שלו. כמעט דקה לאחר מכן הרוקי קלע עוד סל חשוב בצבע, ומתשע הפרש שתי דקות לסיום, ממפיס כבר לא הצליחה לחזור.

מכסת הדקות של זאיון עלתה ל-25, שזה כבר זמן סביר על הפרקט בו אפשר לעשות לא מעט צרות. בטח אם קוראים לך זאיון ויליאמסון. הפליקנס במאזן 7:11 העונה כשזאיון משחק לפחות 25 דקות לעומת מאזן 4:0 כשהפורוורד הצעיר משחק מתחת ל-25 דקות.

זאיון, שרשם 23 נקודות, שבעה ריבאונדים וחמישה אסיסטים, הודה לאחר המשחק: "לא אשקר, זה שונה לרעה כשאני על הספסל ברבע הרביעי ואין לי מה לעשות כדי לעזור לקבוצה שלי לנצח". הכוכב שיתף את תחושותיו אחרי שכן עזר לקבוצתו ברגעי הסיום ופנה ברמז למאמנו אלווין ג'נטרי: "הרגשתי שוב חי. זה היה פשוט נהדר להיות שם על הפרקט ולעשות מה שאני יכול במטרה לעזור לקבוצה לנצח".

גם מאמן ניו אורלינס אלווין ג'נטרי, שנהנה מהיכולת לתת יותר דקות לוויליאמסון, התייחס לתרומה שלו: "לדעתי הוא שיחק ממש טוב בדקות הסיום. הוא פקטור ענק. ענק. זה נהדר כשיש לך שני שחקנים צעירים כמו וויליאמסון ואינגרם (24 נקודות) שיכולים להעלות את הרמה. אנחנו מנסים למצוא את עצמנו. מקווה שהדברים מתחילים להתחבר אצלנו".

הניצחון של הפליקנס על ממפיס ערבב עוד יותר את יחסי הכוחות במערב הפרוע, בו שש קבוצות נלחמות על כרטיס אחד לפלייאוף.