לברון ג'יימס חשף: "היינו בדרך לעזוב את ה"בועה"

ההחלטות והשיחות לתוך הלילה. האיש מאחורי הקלעים: אובמה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.10.20 - 06:38
תחילת כתבה

סיום עונת ה-NBA במתחם ה"בועה" באורלנדו,הוא ללא ספק חוויה שתיזכר עוד שנים רבות. בצל נגיף הקורונה, אך לא רק. חזרת הליגה הלכה יד ביד עם המאבק של האפרו-אמריקאים בארה"ב, כאשר במהלך הפלייאוף, הוחלט לעצור כאות מחאה. כעת, נחשפו פרטים נוספים ממה שכמעט הוביל לעצירת העונה, ומי שהיה מעורב בעניין הוא לא אחר מנשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה.

בתכנית של לברון ג'יימס, אשר נערכה אמש (בין שישי לשבת) הנשיא לשעבר אובמה סיפר על שיחה שערך עם מספר שחקנים בכירים ב-NBA בערב בו מילווקי באקס הודיעה שאין בכוונתה לשחק. באחת השיחות אמר אובמה: "הצעתי לשחקנים שיקימו משרד שיפעל באופן קבוע למטרת צמצום אירועים של פגיעה ורצח של שחורים במדינה".

לברון, שהיה נוכח בשיחה הזו, כמו גם כריס פול, כרמלו אנתוני וראסל ווסטברוק, הגדיל להגיד, שמבחינתו העונה הייתה קרובה לסיום באותו הלילה: "היינו מוכנים לעזוב את ה"בועה" באותו הרגע", אמר ג'יימס, אשר התייחס ספיציפית לעצמו וללוס אנג'לס לייקרס. האלוף הטרי הוסיף: "היה לי מזל שקיבלתי את ההזדמנות לשוחח עם הנשיא ה-44 של ארה"ב שינחה אותנו איך לפעול".

"בעת משבר, כשיש כאוס, תמיד צריך אנשים שיתנו עצות טובות. יש לי מזל שיש לי חבר עם כאלו תכונות מנהיגותיות, שידע להגיד את המילים הנכונות ושיגיד לנו אילו פעולות לעשות, איזה דברים לבקש. הוא גם ידע להגיד לנו, שאם אנחנו משיגים את מה שאנחנו רוצים, אז אין שום בעיה להמשיך ולסיים את העונה כמתוכנן".

לברון סיכם כשאמר: ״אני מקווה שבעוד 50 שנה הנכדים שלי יוכלו להגיד שסבא שלהם נכח ברגע בו ניתן היה לראות שינוי. אנחנו רוצים לראות יותר אהבה משנאה״.