הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ריברס: "דברים נהדרים קורים בפילי, לא?"

מאמן הסיקסרס נאם בעצרת של ביידן. וגם: היעד החדש של הנטס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.11.20 - 07:45
תחילת כתבה

בארצות הברית מחכים לחזרה של ה-NBA, אבל לפני שיוכלו להתפנות בראש שקט לכדורסל שעתיד לשוב אלינו בדצמבר או בינואר, האמריקאים מחכים בכיליון עיניים ל-3 בנובמבר. מחר (שלישי) ייערך מעבר לים יום הבחירות לנשיאות ארה"ב, ולאירוע השפעה רבה גם על אנשי ה-NBA. או יותר נכון, לאנשי ה-NBA השפעה רבה על האירוע.

הלילה (בין ראשון לשני), המאמן החדש של פילדלפיה 76, דוק ריברס, התייצב בדרום העיר כדי לנאום בעצרת של המועמד לנשיאות ג'ו ביידן. מול כל האנשים במכוניות ומתחת לגשם השוטף, ריברס שאל את הקהל: "האם פילדלפיה היא מקום בו דברים נהדרים קורים?", ונענה בצפירות שהמחישו את ההתלהבות. המאמן בן ה-59 הוסיף: "יש כל כך הרבה על כף המאזניים, ויש לנו עוד המון דברים לעשות. אני פונה אליכם היום כמאמן שלכם, מה דעתכם על זה?".

"אנחנו ברבע השלישי", הדגיש. "הרבע הרביעי הוא ביום שלישי. אנחנו חייבים לגמור את המשחק הזה בשלישי. זאת המשימה שלנו. על כולם לצאת החוצה ולהצביע". כזכור, במהלך המחאה שהתרחשה בבועה, ריברס הביע את רגשותיו בראיון אמוציונלי עם גרון חנוק, כשאמר: "אנחנו אלה שנהרגים. אנחנו אלה שיורים בהם. זה מדהים איך אנחנו ממשיכים לאהוב את המדינה הזאת, אבל המדינה לא אוהבת אותנו בחזרה". 

ביידן, שנולד בפנסילבניה (המדינה שעשויה להכריע את הכף בבחירות), ציטט לפני כחודש את ריברס בנאום משל עצמו, כשהשתמש באותן אמירות קשות שנאמרו ע"י המאמן בבועה. כפי שראינו בחודשים האחרונים, ב-NBA שמו דגש על כל עניין הבחירות, הן על הפרקט (על החולצות בחימום) והן ברשתות החברתיות. כמו כן על רקע הרעש סביב הבחירות, הג'נרל מנג'ר של פילי, אלטון ברנד, האריך את חוזהו במועדון.

נושא נוסף שמעסיק את אנשי הכדורסל בארה"ב, הוא הדראפט שמתקרב בצעדי ענק (ייערך ב-18 בנובמבר). על פי הכתב של ניו יורק מארק ברמן, שתי הקבוצות מהתפוח הגדול שמו את עיניהן על הפרוספקט אר ג'יי המפטון, אך הניקס לא צפויים לבחור בו בבחירה השמינית. למרות זאת, לטענתו "ברוקלין מאוד מעוניינת" בשחקן הצעיר אם יהיה על הלוח בבחירה ה-19.

המפטון, ששיחק תחת דן שמיר בניו זילנד, הוא גארד בן 19 שמתנשא לגובה 196 ס"מ. בעונה החולפת קיבל 20.6 דקות למשחק, בהן רשם ממוצע של 8.8 נק' לצד 3.9 ריבאונדים ו-1.1 חטיפות. יש לציין כי הערך שלו קצת ירד, לאחר שסומן כבחירת טופ 10 בימיו בתיכונים (ESPN דירגו אותו כשחקן החמישי הכי טוב במדינה לגילו). בעוד שבועיים וחצי נגלה אם הוא האיש שיצטרף בבחירה ה-19 לסוללת הכוכבים שנבנתה בברקליס סנטר. בנוסף - בארה"ב מדווחים כי הסנטר ג'יימס ווייזמן לא מעוניין להיבחר ע"י מינסוטה בבחירה הראשונה.