הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ים מדר נבחר במקום ה-47 על ידי בוסטון

אחרי אבדיה: היהלום מהפועל ת"א הגשים חלום ונבחר בדראפט. דני איינג': "נחכה איתו עוד שנה אחת לפחות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.20 - 06:44
תחילת כתבה

ליל הדראפט התחיל בחגיגה, ורק הגביר קצב: אחרי שדני אבדיה נבחר בבחירה התשיעית ועשה היסטוריה, הגיע תורו של ים מדר! היהלום של הפועל ת"א נבחר במקום ה-47 על ידי בוסטון, ויחל, אולי בדרך קצת שונה מחברו הטוב, את מסע ה-NBA שלו.

מדר, שהפתיע את כולם לפני עשרה ימים שבחר להישאר בדראפט, כנראה ידע מה הוא עושה. התחזיות המוקדמות יותר לא כל כך ספרו אותו, אבל ככל שעבר הזמן התברג בסיבוב השני וכעת, ההתעניינות של הקבוצות והיכולת הטובה ב"עונת הקורונה" הניבה פרי. בכך, מדר הפך לישראלי השישי שנבחר בדראפט ה-NBA אחרי: דורון שפר (1996), ליאור אליהו (2006), יותם הלפרין (2006) עומרי כספי (2009) וכמובן, דני אבדיה.

הפרק החדש בקריירה של מדר, כך נראה, לא בהכרח יתחיל בעונה הקרובה. כעת, בוסטון, שמחזיקה בשלושה גארדים בכירים - קמבה ווקר, בראד וונאמייקר ומרקוס סמארט - תצטרך להחליט אם היא תצרף את מדר העונה או שמא עדיף לו להתבשל תחת פיקוח בהפועל, באירופה או בג'י-ליג. חשוב לציין שמדר נמצא תחת חוזה בהפועל ת"א, ובחוזהו אין סעיף "ביי-אאוט".

עוד לפני ששמו של מדר עלה בדראפט, אבדיה בירך את שותפו מנבחרת העתודה: "אוהב אותו, מאמין בו ומחזיק לו אצבעות. זה לא משנה באיזה מקום יבחרו בו, מה שחשוב זה שהקבוצה תתאים לו. מקווה שנתראה שם (ב-NBA) בקרוב".

דני איינג', הג'נרל מנג'ר של הסלטיקס, התייחס לכוכב בן ה-19: "התכנית שלנו היא שהוא ימשיך לשחק מעבר לים עוד שנה אחת לפחות. עקבנו אחריו בישראל זמן מה, נראה מה יהיה". אם נסתכל על הדראפט האחרון, נגלה שבוסטון בחרה במקום ה-51 את הרכז טרמונט ווטרס, ומהר מאוד שלחה אותו ל"ג'י ליג" (שותף ב-11 משחקי NBA), שם נבחר אשתקד לרוקי העונה.