"זו סטירה לפרצוף": לברון בביקורת חדה על ה-NBA

כוכב הלייקרס תקף את ההחלטה לקיים משחק אולסטאר בצל מגפת הקורונה: "יש לי אפס אנרגיות ואפס התרגשות לקראת זה". וגם: ציוני הדרך של "המלך" אחרי הניצחון על דנבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.02.21 - 09:46

תגיות: NBAלברון ג'יימס

תחילת כתבה

ההחלטה של ה-NBA לקיים בכל זאת את משחק האולסטאר השנתי עוררה באופן מיידי תהיות רבות. אחרי הכל, ארצות הברית - כמו העולם כולו - נמצאת בעיצומה של מגפת הקורונה. אותה מגפה שכבר הובילה לדחייה רבה של משחקים בתוך העונה הסדירה, דבר שקבע כי לוח הזמנים הצפוף גם כך - בשל המחויבות לסיים את העונה לפני המשחקים האולימפיים בטוקיו - עלול להפוך לכמעט בלתי-נסבל עבור השחקנים.

אז בתוך לוח הזמנים הלא שגרתי הזה ובצל מגפה מאיימת, החליטו ראשי הליגה וראשי ארגון השחקנים לקיים בכל זאת את סוף שבוע האולסטאר המסורתי, אשר הערך הספורטיבי שלו כידוע לא ממש קיים. המהלך הזה, כאמור, גרר לא מעט תגובות נגד - ואחת משמעותית במיוחד נשמעה הבוקר (שישי).

"יש לי אפס אנרגיות ואפס התרגשות לקראת האירוע הזה. למען האמת, אני לא מבין למה עומד להתקיים המשחק", אמר לברון ג'יימס, ה-סופרסטאר של הליגה. "הייתה לנו פגרה קצרה, אמרו לנו שלא יהיה משחק כזה ולפתע 'זורקים' את זה עלינו. זו סטירת לפרצוף. אנחנו עדיין מתמודדים עם המגפה, והם רוצים להביא את כל הליגה לעיר אחת... אני לא מבין את זה. אני כמובן אגיע אם אבחר. אני לא מאושר מזה, אבל זה לא בידיים שלי. אני אהיה שם פיזית, אבל לא מבחינה נפשית", הוסיף ג'יימס בביקורת חדה על ה-NBA.

לפני שתקף את ההחלטה של ה-NBA לקיום משחק האולסטאר, לברון "אמר את דברו", כרגיל, על הפרקט - כאשר הוביל את האלופה לניצחון מוחץ 93:114 על דנבר. "קינג ג'יימס" סיפק טריפל דאבל של 27 נקודות, 10 אסיסטים ו-10 כדורים חוזרים, רשם נוקאאוט על ניקולה יוקיץ' בקרב-הישיר בין שניים מהטוענים המובילים לתואר ה-MVP - ו"על הדרך" השיג עוד כמה ציונים בקריירה המפוארת שלו.

עם סל השדה השני שלו מול הנאגטס, לברון חלף על פני ווילט צ'מברליין האגדי והתייצב במקום השלישי בכל הזמנים בסלי שדה. רק קארל מאלון וכרים-עבדול ג'אבר מקדימים אותו. זה גם היה משחקו ה-800 בדיוק עם 25 נקודות או יותר - יותר מכל אחד אחר בהיסטוריה. בנוסף, היה זה הטריפל דאבל השמיני שלו מאז חצה את גיל 35 - ובכך השתווה לג'ייסון קיד עם הכי הרבה טריפל-דאבל בגיל שכזה. "איך לברון מצליח להשתפר... כלומר, איך?", תהה דריימונד גרין.