"אוהב להיות בתחתית": המונולוג של יאניס

מילווקי נחלה הפסד חמישי ברצף, הכוכב הגיב: "זה לא מדאיג אותי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.02.21 - 12:17
תחילת כתבה

מה עובר על מילווקי באקס? הקבוצה, שהטילה אימה על רוב חברותיה ל-NBA בשנתיים האחרונות (לפחות במהלך העונה הסדירה), נקלעה לאחרונה למשבר מפתיע, שהעמיק לפנות בוקר (בין חמישי לשישי) עם הפסד חמישי ברציפות, 110:96 לטורונטו. זו הפעם הראשונה שהמועדון חווה רצף שלילי שכזה בעידן מייק בודנהולצר, וזו הפעם הראשונה בתולדות ה-NBA שקבוצה מפסידה חמישה משחקים ברצף אחרי שלפני כן רשמה חמישה ניצחונות ברצף וכולם בפער דו-ספרתי.

בתקופות מהסוג הזה, שבמהלכן שום דבר לא הולך, נפוץ לראות/לשמוע את "הכביסה המלוכלכת" יוצאת החוצה. לא במקרה של מילווקי באקס. הכוכב הכי גדול של הקבוצה וה-MVP של העונה הסדירה שנתיים ברציפות, יאניס אנטטוקומפו, נשאל לאחר המפלה האחרונה כיצד הוא מצליח להישאר רגוע גם בזמן הלא-נעים הזה. "הגריק פריק" הגיב במונולוג ארוך, של כמעט שלוש דקות, בו התייחס לצדדים החיוביים שבדבר.

"כשדברים הופכים רעים, זה המקום שלך להיות טוב יותר... שם אתה משתפר", פתח יאניס. "אתה יכול לפנות לכיוון השני ופשוט ללכת הביתה ולהרים ידיים, או שאתה פשוט צריך להמשיך להילחם. אני לא יודע מה העתיד צופן לנו. אנחנו גם יכולים להפסיד עשרה משחקים ברציפות. אבל אני יודע שצריכות להיות לנו מחשבות טובות, אנחנו חייבים להתאמץ לצאת מזה".

המונולוג של הסופרסטאר נמשך: "הפסדנו חמישה משחקים רצופים, אבל אנחנו לא יכולים להרוג את עצמנו בגלל זה. זה לא מדאיג אותי. יש לנו אחד נוסף מחר. זו עונה ארוכה. בעבר, ייתכן כי הייתי עצבני יותר ומתוסכל ולא מדבר עם אף אחד אחרי המשחק, אבל אני מנסה להיות טוב יותר בעצמי. אני מנסה להיות שחקן טוב יותר ואדם טוב יותר. נשארו לנו 45 משחקים. יש לנו אחד מחר. יש לנו את הפלייאוף. ואם להיות כן איתכם, אז זה מרגיש טוב במידה מסוימת".

מה מרגיש טוב, אתם שואלים? זכות הדיבור ליאניס: "אני שמח להתמודד עם מצוקה. אני אוהב להיות בתחתית, אוהב שמורידים אותי לתחתית מכיוון שזו הדרך היחידה להשתפר. אם הכל תמיד הולך לכיוון שלך, אז אתה באיזשהו מקום לא מכיר את הצד השני. אתה לא מרגיש את זה. אז, עכשיו אנחנו מרגישים את זה. מרגישים איך זה להיות בתחתית. אני חושב שזה הולך לעזור לנו להפוך לקבוצה קשוחה יותר מנטלית. אולי לא ננצח גם מחר, אבל אם הפעולות שלנו יהיו במקום הנכון, אם נהיה תחרותיים - אז אני בסדר עם זה".