הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלאט החמיא: "בגילו, לברון טוב מאי פעם"

מאמן העבר על הכוכב, התקופה ב-NBA והמאבק בטרשת הנפוצה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.21 - 07:16

לברון ג'יימס אומנם נחשב לאחת הסיבות המרכזיות שגרמו לדייויד בלאט לסיים את דרכו בקליבלנד קאבלירס, אך נראה שלמאמן העבר הישראלי אין כל טינה כלפי כוכב הלייקרס, ובראיון ביוון הוא סיפר על החוויה: "לכמה הייתה הזדמנות לאמן את השחקן הטוב בעולם? זה חריג וייחודי. אין ספק שאני עשיר יותר בניסיון מהעבודה עם לברון, העבודה ב-NBA וההשתתפות בגמר".

בלאט והקאבס הפסידו בגמר 2015 לגולדן סטייט, ובינואר לאחר מכן הוא פוטר מהקבוצה ובמקומו מונה טיירון לו. "זה לא נגמר הכי טוב מבחינתי בשנה השנייה", הודה בלאט. "אבל הייתה לי ריצה די טובה יחסית למאמן אירופי, ואפילו בפרק הקצר שלי ב-NBA הדברים היו די טובים. אני לא מנסה להביט לאחור בצער, אני בר מזל שהייתה לי הזדמנות לעשות את הדבר שאני אוהב ועל החוויות הנהדרות שהיו לי".

על היכולות של קינג ג'יימס, שבגיל 36 ינסה לקחת אליפות שנייה ברציפות עם הלייקרס וחמישית בקריירה, אמר בלאט: "מה שלברון עשה בשנה וחצי האחרונות, בגילו ואחרי כל השנים ששיחק, זה פשוט פנומנלי. אני חושב שהוא יכול להיות שחקן טוב יותר ממה שהוא היה אי פעם, והוא כבר היה הטוב בעולם. צריך להוריד את הכובע בפניו על מה שעשה, זה פשוט יוצא דופן".

בלאט, שאובחן לפני קצת פחות משנתיים כחולה בטרשת נפוצה, שיתף על ההתמודדות עם המחלה: "בכנות, אני כנראה נראה טוב יותר ממה שאני מרגיש. זו מחלה קשה שבדרך כלל נמשכת לאורך זמן, והסוג שיש לי הולך ומחמיר. בטיפול שלי, התקווה היא לשמר את ה'סטטוס קוו' שבו אתה נמצא כשאתה מאובחן, בנוסף לשמירה על אורח חיים בריא עם פעילות גופנית, תזונה והרגלים נכונים. אני מחזיק מעמד די טוב. אני לא איך שהייתי רגיל להיות, לא קופץ מעל בניינים או רודף אחרי אנשים במגרש, אבל מרגיש די טוב ובוודאי ששומר על גישה חיובית".