"רציתי להיות כדורגלן": צפו ביאניס מלהטט

שני שיאים ברבע, האס לשלוש ויווני אחד. על ההצגה של הבאקס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.21 - 09:20
תחילת כתבה

לאחר המשחק הראשון בסדרה שנכנס להארכה ונגמר בניצחון מינימלי של מילווקי על מיאמי, הלילה (בין שני לשלישי) הבאקס לא השאירו מקום לספק. הקבוצה מוויסקונסין התפוצצה על ההיט עם 98:132 גדול ועלתה ליתרון מבטיח של 0:2 בסדרה.

הבאקס הציגו רבע ראשון היסטורי, שכלל 10 שלשות ובכך השוו את שיא ה-NBA עבור צליפות מחוץ לקשת שהושגו ברבע אחד. יתרון 26 הנקודות אחרי 12 הדקות הראשונות גם הוא שווה לשיא הליגה בתום רבע אחד בפלייאוף.

אחד האחראיים על הריצה המרשימה היה ברין פורבס, שקלע חמש שלשות מתוך שש ניסיונות ברבע הראשון. הוא סיים את הערב עם 22 נקודות ב-6 מ-9 מחוץ לקשת, ב-20 דקות בלבד. ג'רו הולידיי שסיפק 15 אסיסטים, 7 מתוכם ברבע הראשון, הגיב: "אם לאיש שלי יש יד חמה, אני הולך איתו. הוא לא החטיא, אז בשלב הזה העברנו את הכדור רק אליו - רק כדי לראות מה קורה". הבאקס הובילו 51:78 במחצית ולא ירדו מ-25 הפרש בחצי השני. הם סיימו עם 22 מ-53 לשלוש.

בזמן שפורבס להט משלוש, יאניס אנטטוקומפו שלט מתחת לסלים, שם להיט פשוט לא הייתה תשובה. היווני זינק לשישה דאנקים, בערב בו קלע 12 מ-23 מהשדה וסיים עם 31 נקודות, 13 ריבאונדים, 6 אסיסטים ושלוש חטיפות ב-31 דקות. כשהמשחק כבר היה כבר סגור ברבע השלישי, ה'גריק פריק' שעשע את הקהל המקומי כשהקפיץ על הרגל בזמן ההפסקות במשחק. "אני יכול בטח להקפיץ 300", אמר אנטטוקומפו שהוסיף. "רציתי לשחק כדורגל. לא רציתי לשחק כדורסל כשגדלתי".