הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכה ללייקרס: דייויס ייעדר ממשחק 5 בסדרה

זמן ההחלמה, הלקח מדוראנט והסכנה. ניתוח הפציעה של הכוכב

יונתן קריא  31.05.21 - 20:34

הדבר האחרון שהלייקרס היו צריכים. הלילה (ביו ראשון לשני) נכנס אנתוני דייויס לליי-אפ פשוט, יצא ממנו פצוע ובעקבות כך ייעדר מהמשחק החמישי בסדרה מול פיניקס (2:2). כבר לפני המשחק דייויס היה במצב די גבולי בגלל כאבים בברך, אבל בראיונות לפני המשחק אמר שאין סיכוי שיחמיץ אותו. לאורך העונה הביג מן של אלופת ה-NBA המכהנת חווה פציעות שונות כאשר הגורם מספר 1 לפציעה הוא פציעה קודמת.

אז מה קרה שם?
על פניו לא נראה שהשחקן עשה תנועה מיוחדת, קצת מגע עם דיאנדרה אייטון, אבל לא משהו חריג. אולם כשמסתכלים בזווית מאחורי הסל, רואים שבזמן הנחיתה כף רגלו של דייויס נבלמה ע"י אייטון, מה שגרם לסיבוב חיצוני של הירך ומתיחה כאשר הגוף נפל הרחק מהרגל. בחלק הפנימי של הירך קיימת קבוצת שרירים המכונה "מקרבים". כי... הם מקרבים. (מאוד מקורי). קבוצת השרירים הזאת אחראית לקירוב הירך לכיוון הירך הנגדית וכאשר הם נמתחים יכול להיווצר מתיחה או קרעים בשרירים/גידים באזור.

מה עושים?
השיקום נקבע לפי חומרת הפגיעה. נלך מהגרוע מכל - ניתוק הגיד מאיזור המפשעה: לרוב יכלול ניתוח והשיקום יהיה מספר חודשים, לרוב באזור חצי שנה. אם זה קרע בשריר לא יבוצע ניתוח והשיקום יהיה שבועות עד חודשים בודדים בהתאם לחומרת הקרע. במידה שיש מתיחה קלה או קרע של סיבים בודדים השיקום לרוב יהיה כשבועיים עד חודש.

אז כמה הלייקרס בצרות?
פה מתחילות השמועות. לפי הדיווחים לדייויס יש מתיחה קלה בשריר ללא מעורבות גיד, מה שיכול להצביע על חזרה מהירה (ימים ספורים).

הסכנות
אז כמו שלמדנו מקווין דוראנט: מתיחה קלה בשריר יכולה בקלות להפוך לקרע בגיד, במיוחד בעצימות של פלייאוף. חזרה מוקדמת מידי היא סופר מסוכנת ותהיה קריטית לסיכויי הפציעה החוזרת במפשעה.

הימור שלי?
דייויס יחזור למשחק 6, ישחק מעט ויהיה בסיכוי גבוה להחמיר את הפציעה.

יונתן קריא, פיזיותרפיסט ספורט  (לינק לעמוד הפייסבוק)