הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מטרת עסקת ווסטברוק - לתת לאבדיה להתפתח"

ההחלטה הקשה בקיץ והפירות שקוצרת וושינגטון. ב-ESPN ניתחו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.11.21 - 18:52

יותר מ-300 מעברים התרחשו בקיץ האחרון ב-NBA בכ-35 עסקאות שונות, חלקן גדולות יותר וחלקן פחות, אבל אחרי חודש של משחקים על דבר אחד ניתן כבר להצביע: מי הקבוצות שהרוויחו, ומי קצת פחות.

ESPN היו הראשונים להרים את הכפפה ולנתח את מצב הקבוצות בהתחשב בעסקאות שביצעו הקיץ, ו-וושינגטון וויזארדס, שמוליכה את טבלת המזרח, תפסה מקום של כבוד. "אחרי הריצה שהייתה צריכה לעשות וושינגטון בסוף העונה שעברה כדי להיכנס לפליי-אין, שפרד הבין שהוא צריך לחשוב על תכנית חדשה", נכתב בכתבה.

בהמשך, טומי שפרד, הג'נרל מנג'ר של וושינגטון, צוטט בעצמו: "הרגשתי שכנראה לא נשתפר מבפנים. היינו צריכים להתחזק בעוד שחקנים, לקבל מראה קצת שונה, עם דגשים אחרים, ציפיות שונות. אלו החלטות קשות".

ואכן, שפרד היה צריך לקבל החלטה אחת שעל הנייר קשה במיוחד - לשחרר את ראסל ווסטברוק. אותו שחקן שדחף את וושינגטון לפלייאוף עם 23.6 נקודות, 13.6 ריבאונדים ו-13.9 אסיסטים ב-20 המשחקים האחרונים של העונה. "אבל הטרייד של ווסטברוק הנחית לוויזארדס בסופו של דבר שלושה שחקני חמישייה (ספנסר דינווידי, קייל קוזמה וקנטאביוס קולדוול פופ), את אחד המועמדים לשחקן השישי של העונה (מונטרז הארל) ואת ארון הולידיי", הזכירו ב-ESPN.

"הטרייד הזה התחיל כעסקה עם לוס אנג'לס לייקרס בלבד, והפך לעסקת עם חמישה קבוצות שונות. המטרה הייתה לאזן את הסגל, לתת עומק ולאפשר התפתחות של שחקנים צעירים כמו דני אבדיה וקורי קיספרט. וזה עובד, לוושינגטון יש קבוצה שלמה יותר מאשר לפני עונה, ואפשר להוסיף לזה חוזים ניתנים לשליטה שיעזרו לשפר את הקבוצה בטווח הארוך".

שפרד, שג'ף ואן גנדי החמיא לו בפודקאסט שלו ואמר ש"צריך למחוא לו כפיים", סיכם: "אני חושב שהצלחנו להוסיף עומק בכל עמדה, להוסיף כמה וטרנים וזוג אנשים עם טבעות אליפות. כשאתה מוסיף עומק כזה לסגל, זה בהחלט נותן לך יותר אופציות".