הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"צריכים אותו": קיספרט ייקח לאבדיה דקות?

הרוקי של וושינגטון איפס את הידית וסיפק משחק שיא ב-NBA. התחרות גדלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.21 - 09:53
תחילת כתבה

דני אבדיה התחיל את קריירת ה-NBA שלו כאחד הקלעים הטובים בליגה כולה. לאחר 15 משחקים אשתקד, אבדיה הדהים את כולם כשקלע 21 שלשות מ-47 זריקות (45%) וכך מצא את עצמו לצד הצלפים הגדולים בעולם בצמרת הרשימה של השחקנים עם האחוזים הגבוהים ביותר מחוץ לקשת. הישראלי של וושינגטון לא הצליח לשמור על כושר הקליעה, ולאחר שסיים את העונה האחרונה עם 31% משלוש (אותם אחוזים העונה) - בבירת ארצות הברית הבינו שבדראפט 2021 הם חייבים לבחור צלף. וכך קרה.

הוויזארדס בחרו במקום ה-15 בדראפט את אחד משחקני המכללות הטובים בשנה שעברה - קורי קיספרט. הפורוורד בן ה-22 (בן 23 במארס) קלע כמעט 19 נקודות למשחק במדי גונזאגה - עם אחוזים יוצאים מן הכלל: 53% מהשדה ו-44% משלוש (6.5 זריקות מחוץ לקשת למשחק). למרות שהגיע על תקן של קלע, קיספרט פתח את קריירת ה-NBA שלו במגמה הפוכה מזו של אבדיה בתחילת העונה שעברה - עם אחוזים מזעזעים שוושינגטון לא לקחה בחשבון כששמה עליו את ידה.

ב-13 משחקיו הראשונים בליגה של הגדולים קיספרט קלע 37 נקודות בלבד, עם 19% מחוץ לקשת - 21 זריקות, 4 קליעות. חלק מאוהדי וושינגטון החלו לאבד סבלנות, בעיקר משום שמדובר ברוקי "מבוגר" שאמור היה להיות מוכן לליגה יותר מאחרים במחזור שלו, אבל הלילה (בין חמישי לשישי) קיספרט ענה לכולם על הפרקט במיאמי. בתוך משחק לא מספיק טוב של הוויזארדס שהפסידו 112:97 ואיבדו את ראשות המזרח, הרוקי היה נקודת האור עם שיאי קריירה של 24 דקות, שלוש שלשות ו-13 נקודות (בדיוק כמו אבדיה שקלע 13 במשחקו הראשון במיאמי בקריירה).

"ככה אנחנו צריכים שקורי ישחק העונה", אמר מאמן הקבוצה ווס אנסלד ג'וניור בסיום. "הוא היה אגרסיבי מאוד נגד ההיט, הוא שיחק בלי להסס, לקח את הזריקות הפנויות אבל גם לא פחד להוריד את הכדור לרצפה ולמצוא את השחקן החופשי. הוא עשה את שלו".

קייל קוזמה הוסיף: "קורי עשה עבודה נהדרת בכך שהוא נשאר מוכן להזדמנות שלו. הוא צריך להמשיך להאמין בעצמו ולשחק עם ביטחון, זה משהו שהוא עושה טוב. יש סיבה שהוא כאן, הוא אחד הקלעים הכי טובים שלנו, כבר בספטמבר ראינו את זה ואנחנו רואים את זה גם באימונים". עד כה העונה קיספרט משחק 12.3 דקות בממוצע.

וושינגטון צמאה לקליעה של קיספרט משום שהיא מדורגת במקום ה-27 בליגה בשלשות למשחק (10.8) ובמקום ה-25 באחוזים (33%). לכן, אם הידית של הפורוורד האמריקאי תישאר מאופסת, לאנסלד ג'וניור לא תישאר ברירה אלא לתת לבחירה הגבוהה שלו דקות. "ככל שהעונה תתקדם הוויזארדס יהיו יותר תלויים בקיספרט", נכתב ב-NBC בסיום ההפסד למיאמי.

ברגע שדאוויס ברטאנס ורוי האצ'ימורה יחזרו לסגל של הקבוצה מהבירה (הלטבי עשוי לשוב כבר בשבוע הבא), אבדיה יצטרך לנצל כל הזדמנות על הפרקט כדי להרוויח את הדקות שלו שכרגע עומדות על 21.7 לערב, כדקה וחצי פחות ממה ששיחק תחת סקוט ברוקס. עכשיו, אם (וזה אם לא קטן) קיספרט אכן ישים מאחוריו את הפתיחה החלשה לקריירת ה-NBA וייצא לדרך חדשה שתזכיר אפילו קצת את השנים היפות שלו במכללות - התחרות על מקום ברוטציה רק תלך ותגדל.