הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הזמן שלהם: שחקני המשנה של הווריירס במבחן

ב-03:00 ב-SPORT5: גולדן סטייט בלי קרי וגרין נגד הפליקנס

רועי ויינברג
רועי ויינברג  06.01.22 - 22:08

השנה היא 2022 וגולדן סטייט ווריירס הקבוצה עם המאזן הטוב ביותר ב-NBA. הווריירס היו שם במשך שנים, בתקופה שבה סטפן קרי, קליי תומפסון וקווין דוראנט הובילו את הקבוצה, אבל גולדן סטייט הנוכחית מזכירה יותר קבוצה אחרת, זאת שלפני דוראנט.

ב-2014/15 ו-2015/16 גולדן סטייט שטפה את הליגה כששחקנים כמו אנדרה איגודלה, ליאנדרו ברבוסה, שון ליבינגסטון, ברנדון ראש ומוריס ספייטס שיחקו דקות משמעותיות. העונה הם בקצב של 64 ניצחונות עם שמות כמו אוטו פורטר ג'וניור, דמיון לי, קוון לוני, גארי פייטון השני וגם אנדרה איגודלה שחזר לשורות הווריירס בגיל 38.

לכן גולדן סטייט מצליחה לנצח גם במשחקים רעים של סטפן קרי. ה-MVP לשעבר, ומי שצפוי לזכות בפרס פעם נוספת העונה, ניצח משחקים בהם קלע 3 מ-17 או 5 מ-21 מהשדה. מדובר בשינוי מרענן לעומת השנים הקודמות ומבחן מעניין במיוחד לשאר הווריירס היום, כשהוא לא ישחק. שלושת השחקנים הטובים ביותר של גולדן על הנייר (סטפן קרי, קליי תומפסון ודריימונד גרין) לא ישותפו.

הגדולה של גולדן סטייט היא בתיאום היחסי, ולא מקרי שחלק גדול מהשחקנים שלה ממשיכים כמה שנים ביחד. גם בלי גרין, המנוע של הווריירס בשני צדדי המגרש, הם יכולים להפתיע (אחרי שניצחו את יוטה בלעדיו). חוכמת המשחק היחסית של השחקנים והיכולת להשיג נקודות בלעדיו עשויה להיות גורלית. במשחק אחד בלי שניהם הם ניצחו את דטרויט, בשני הם הובסו מול טורונטו. מוקדם מאוד לדעת.

הווריירס לא תסתמך על פורטר, לי או לוני בפלייאוף, למרות ששלושתם יכולים למצוא בו דקות משמעותיות. הסיפור הגדול יהיה בעונה הסדירה. כאשר במקביל קווין דוראנט (37.1 דקות למשחק), ג'יימס הארדן (36.7 דקות) ולברון ג'יימס (36.9 דק') משחקים כמות משמעותית של דקות בערב, המנוחה היחסית בעונה הסדירה יכולה להיות קריטית.

סטפן קרי בן 33 ואחרי פציעה קשה. גרין בן 31 וצפוי לשחק כסנטר בפלייאוף, מה שידרוש ממנו לא מעט כוח פיזי. קליי תומפסון לא שיחק שנתיים. בשביל ששלושתם יהיו במיטבם בפלייאוף, מנוחה בעונה הסדירה יכולה להיות גורלית. ב-2019 וב-2016 הם הפסידו בסדרות גמר אחרי פציעות קשות, וכולנו ראינו את שרשרת הפצועים ברחבי הליגה ב-2021.

אם גולדן סטייט תצליח לנצח היום (03:00, ישיר ב-SPORT5) את ניו אורלינס, קבוצה שהתאוששה מפתיחת עונה מזעזעת ואז הפסידה את שלושת משחקיה האחרונים, זה יהיה סימן משמעותי להמשך. כל דקה שבה קרי וגרין מקבלים מנוחה אומרת שהם יוכלו להיות יותר טובים במאי או יוני.