הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הכי מלהיב ב-NBA": צפו בהצגה של מוראנט

כוכב ממפיס (41 נק') שוב הפנט. וגם: העקיצה אל עבר רשת ESPN

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.22 - 09:51

צפו בהצגה של מוראנט נגד סן אנטוניו בנגן הווידאו למעלה>>

ג'ה מוראנט ככל הנראה לא יזכה בתואר ה-MVP העונה, אבל עצם זה שהוא בדיון כאחד המועמדים המובילים - מעיד על העתיד המבטיח שמחכה לסופרסטאר העולה של ממפיס. בניצחון 110:118 של הגריזליס על סן אנטוניו בחוץ הלילה (בין רביעי לחמישי), מוראנט רשם עוד משחק ענק עם 41 נקודות ב-54% מהשדה, 8 אסיסטים, 5 ריבאונדים, 2 חטיפות ואיבוד אחד בלבד.

הדבר אולי הכי מרשים בשורה הסטטיסטית של מוראנט, היא ש-24 מתוך 41 הנקודות שלו הגיעו בתוך הצבע. על אף גובהו הנמוך יחסית (1.91 מטר), הרכז מוביל את ה-NBA בנקודות בצבע למשחק, עם 15.5. מיד אחריו ברשימה נמצאים שחקנים הרבה יותר גדולים ממנו - יאניס אנטטוקומפו וניקולה יוקיץ' עם 15.4 כ"א.

אותו משחק אמור היה להיות משודר בטלוויזיה הארצית ברשת ESPN, אבל בסופו של דבר המפגש (החד צדדי) בין מיאמי לניו יורק היה זה ששודר. מוראנט ידע זאת מצוין, ולא נשאר חייב: "אני רוצה להודות לאיש שהחלט להוריד אותנו מהטלוויזיה הארצית. ההופעה הזאת הוקדשה לך". שחקן העבר ופרשן ההווה קנדריק פרקינס טען כי "מוראנט הוא השחקן הכי מלהיב ב-NBA", ובתקשורת המקומית בטנסי נכתב: "זה לא משנה נגד מי ממפיס משחקת, אסור להוריד שידור של הגריזליס בעתיד. חובה לצפות בג'ה בכל לילה מחדש".

עם כל הכבוד לאותה עקיצה, מוראנט הקדיש את ההופעה הזאת בראש ובראשונה לסבתו שמתמודדת עם מחלת הסרטן: "הייתי חייב לעלות על הפרקט ולהילחם בשבילה. לא יכולתי להיות איתה ברגעים האלה וידעתי שהיא צופה בי, אז הייתי חייב לתת הצגה". בארבעת משחקיו האחרונים, אגב, מוראנט עומד על ממוצע מדהים של 37 נקודות לצד 8 ריב' ו-8 אס'.