הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בלארי בירד מגיב לפרס שנקרא על שמו

תארים אישיים יקראו ע"ש אגדת בוסטון ומג'יק, שמות חדשים גם לגביעי אלופות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.22 - 16:38
הגביע על שם בוב קאוסי (GETTY)
הגביע על שם בוב קאוסי (GETTY)

תגיות: NBA

ה-NBA עוברת שנה גדולה מבחינה היסטורית. כל מי שראה משחק מהליגה הטובה בעולם לאחרונה ראה את המספר 75 שנמצא בכל מקום, כדי לסמן 75 שנות פעילות של הליגה. לכן, אין יותר מתאים מלחנוך זוג תארים אישיים חדשים, בנוסף לשני תארים שקיבלו מיתוג מחדש, על שם שחקני עבר גדולים בהיסטוריה של הליגה.

זוג התארים החדש שיכנס לחיינו הוא תואר ה-MVP לשחקנים המצטיינים של סדרות הגמר של המזרח והמערב. התואר לשחקן המצטיין בקונפרנס המזרחי יקרא על שמו של לארי בירד, שזכה בשלוש אליפויות בנוסף לפעמיים MVP של סדרת הגמר. מנגד, באופן מאוד סמלי ויפה, התואר המערבי יקרא על שמו של מג'יק ג'ונסון, מי שהיה היריב הגדול ביותר של בירד וזכה באליפות חמש פעמים במדי הלייקרס.

בנוסף לשני התארים החדשים האלה, הגביעים שמקבלות אלופות המזרח והמערב יקבלו גם הם שמות חדשים. מעתה, אלופת הקונפרנס המזרחי תניף בגאווה את גביע בוב קוזי, על שמו של הרכז של הסלטיקס בין השנים 1950-1963 וזכה במדיה ב-6 אליפויות. בצד השני, הגביע של אלופת המערב ייקרא על שמו של אוסקר רוברטסון, שזכה באליפות של 1971 עם מילווקי והפך לשחקן הראשון שרושם טריפל דאבל ממוצע בעונה.

עד כה עדיין לא קיבלנו זהות למשתתפות בגמרים האזוריים של 2022, כשכל הקבוצות, נכון לכתיבת שורות אלה, נמצאו ב-2:3 בסדרה. מיאמי ומילווקי מובילות בפלייאוף המזרח ועשויות להיפגש לגמר מסקרן שיהווה שחזור לסדרת הסיבוב הראשון של השנה שעברה. פיניקס וגולדן סטייט עשויות להילחם על התואר על שמו של מג'יק ג'ונסון, כששתיהן קרובות לניצחון במערב.